-,

10 najlepszych internetowych Galerii Sztuki, czyli idź na wystawę i kup sobie sztukę! cz. 1

10:13 ILOBAHIE Comments

sztuka nowoczesna
Na wstępie chciałam Was poinformować, że dzisiejszy post przygotowałam specjalnie dla miłośników sztuki w ramach Międzynarodowego Dnia Sztuki, który przypada właśnie dziś, czyli 15. kwietnia. 

Kocham sztukę, a Ty?


Od kilku miesięcy na tym blogu za pośrednictwem magazynu ILOBAHIE CREATIVE staram się Was zarazić i jednocześnie namówić, abyście pokochali sztukę. Wszystkie swoje propozycje wyszukuję w sieci. Większość z nich to przykłady zagraniczne, jednak są tak ciekawe, że nie sposób ich Wam nie zaprezentować. Jeżeli należysz do osób, które nie wiedzą o czym mówię, to koniecznie nadróbcie zaległości w akcji pt. Pokochać sztukę z ILOBAHIE.
Dzisiejszym postem chciałabym również Was zachęcić do tego byście poznali sztukę z nieco innej strony (sama nie wiem, lepiej taka niż w ogólę). Dziś pokażę prosty sposób na zwiedzanie sztuki, coś co, będziecie mogli zobaczyć nie ruszając się z domu, a nawet nie wstając z kanapy. Wystarczy Wam tylko telefon, komputer lub inne urządzenie z dostępem do internetu.

kochać malarstwo


Moja miłość do malarstwa narodziła się stosunkowo późno, bo dopiero po liceum. Przygotowując się na uczelnię ASP miałam możliwość poznania trzech osób, które zaraziły mnie lub być może pobudziły uśpioną we mnie miłość do tej dziedziny sztuki. Bardzo miło wspomina tamte czasy, gdyż z jedną z tych osób tworzymy wspólną historię.
Sztuka sama w sobie jest dziwna, tak powie większość z tych osób, które nie rozumieją po co oglądać obrazki czy inne bazgroły. Malarstwo, grafikę czy ilustrację należy poznać zanim się ją oceni i z góry wyda wyrok, że to jest brzydkie. Każdą z prac w galerii należy na spokojnie przeanalizować. Należy zwrócić uwagę kiedy została zrobiona, jaką techniką czy ile ma lat, poznać historię autora, rozejrzeć się po obrazie posprawdzać, czy nie ma ukrytych żadnych symboli... zastanowić się do jakiej przestrzeni dana praca się nadaje? ...sporo tego, ale to właśnie wpływa na to co się z nami dzieje podczas oglądania danego dzieła.
Zebrałam specjalnie dla tych co kochają (chociaż Ci z pewnością znają wszystkie te miejsca) i dla tych co zielonego pojęcia o tym nie mają miejsca ze sztuką, które warto odwiedzać.

uwielbiam galerie sztuki


Ten wpis poświęcony jest galeriom internetowym. W niedalekiej przyszłości skupię się na tej, do której trzeba się ruszyć z sofy i iść osobiście :) Dodam tylko, że pierwsze 5 z 10 propozycji to moje ulubione miejsca, które szczerze polecam! Zarezerwuj sobie około godzinki, rób sobie kawy, rozsiądź się w fotelu, zaczynamy!
Mieszkanie zen

01 |  ALE SZTUKA


To miejsce skupiające artystów młodego i średniego pokolenia. Miejsce gdzie znajdziecie takich artystów jak Noemi Staniszewska, Kasię Gawron (uwielbiam jej prace), Agnieszki Mazurek czy Iwony Lenik - również uwielbiam!
internetowa galeria sztuki

02 |  Lumarte


Sztuka online to internetowa platforma wystawiennicza i zakupowa. W internetowej galerii sprzedaje się sztuka w postaci oryginałów jak i wydruków. Wspaniali artyści tac jak Tytus Brzozowski, Justyna Stoszek czy Andrea Vare.
internetowa galeria sztuki

03 |  Dom aukcyjny DESA


Największa i jedna z najstarszych galerii sztuki działająca na rynku. Galeria sztuki oferuje sztukę dawną, współczesną i najnowszą. Galeria organizuje aukcje sztuki w tym bardzo ciekawą Młodej Sztuki, która jest niepowtarzalna i niesamowicie ciekawa. Wylicytować można dzieła m.in. takich artystów jak Wojciech Fangora, Klaudia Świączek-Pjanka, Monika Sojka, Łukasz Biliński oraz Milena Brudkowska. W zeszłym oku opisałam jedną z moich wizyt w tej galerii, zobacz post Z wizytą w Domu Aukcyjnym DESA.
Internetowa galeria sztuki

04 |  Milano


Niewielkich rozmiarów galeryjka umie pomieścić w sobie sporą ilość miłośników sztuki podczas wernisażu. W galerii spotkać można klasyków sztuki współczesnej oraz uznanych twórców pokolenia średniego. NA stronie galerii można oglądać zdjęcia z wystaw, które miały już miejsce. Aktualnie podziwiać można prace Marii Kiesner. Warto nać się z twórczością Marty Kochanej-Zbroi, Jerzego Grochockiego, Anny Orbaczewskiej (uwielbiam).
internetowa galeria sztuki

05 |  Fur[g]aleria


Nie sposób nie znać tej galerii! Oferuje prace współczesnych artystów. Galeria co miesiąc organizuje wirtualną wystawę, na której ceny wyselekcjonowanych dzieł są w cenach specjalnych. Zobaczcie koniecznie co tworzy Mariola Wąsowska, Piotr Kossakowski i Kamil Kocurek.
internetowa galeria sztuki

06 |  Limited Edition


Maksymą galerii jest "galeria sztuki dostępnej". Specjalizuje się w sztuce nowoczesnej. Zobaczcie prace Rafała Michała Szatona.
internetowa galeria sztuki

07 |  ARTpower


Internetowa galeria sztuki, w której zakupisz malarstwo grafikę, rysunki czy fotografie. WArto zobaczyć Ryszarda Goncarza, Aleksandra Proalińskiego.
internetowa galeria sztuki

08 |  Sztuka to Tu


Galeria prezentuje szeroki wachlarz młodych jak i doświadczonych artystów. Zakupić w niej można grafiki, malarstwo, ceramikę rzeźbę, biżuterię i wiele innych. Ewelina Masztanowicz i Marek Leszczyński.
internetowa galeria sztuki

09 |  Napiorkowska Gallery


Jedna ze starszych i pierwszych prywatnych galerii w Polsce. Ma na swoim koncie mnóstwo wspaniałych wystaw. Moimi ulubionymi artystami z tej galerii są: Agata Wąsowska, Andrzej Czeczot, Magdalena Kwapisz-Grabowska i Zbigniew Woźniak. Nie zrażajcie się wyglądem i przejrzystością strony - po prostu wybierzcie się do tej właśnie galerii osobiście.
internetowa galeria sztuki

10 |  Galeria grafiki i plakatu na Hożej


Tą galerię ostawiona na koniec, bo to szczególna dla mnie miejsce. Właśnie w niej miałam przyjemność kilka lat temu odbywać czteromiesięczny staż, który bardzo ciepło wspominam i który zostanie mi w sercu na zawsze. To właśnie z tej galerii pochodzi moja pierwsza i najważniejsza grafikę Jacka Zaborskiego pt. Ćwiczenia obowiązkowe z 1986 roku. Towarzyszy mi już pond 5 lat i bardzo ją lubię!
internetowa galeria sztuki

Powyższe zestawienie to mój zbiór galerii, które lubię, oglądam, odwiedzam i szanuję. Nie miałam na celu obrażenia żadnej z powyższych galerii, a sposób przedstawienie zależał od mojego systemu kategoryzacji.

Drogi czytelniku,
pamiętaj, że odwiedzanie internetowych galerii sztuki i oglądanie płaskich fotografii poszczególnych prac to nie jest to samo co zobaczenie danego dzieła na żywo. Pamiętaj też, że najważniejsze jest obcowanie ze sztuką dosłownie, a nie wirtualnie.

Za tydzień kolejne galerie, które musisz znać! :)

zdjęcia: ILOBAHIE

Jeżeli ten artykuł spowodował uśmiech na Twojej twarzy będzie mi miło jak zostawisz komentarz.

_ILO

You Might Also Like

Czytałeś już?