-,

A book of colors - narzędzie początkującego architekta

21:05 ILOBAHIE Comments

A book of COLORS
A book of COLORS
jak dobierać kolory
A book of COLORS

Kiedy dobrych kilka lat temu studiowałam architekturę gromadziłam wokół siebie wiele książek, które w jakiś sposób miały mi ułatwić projektowanie przestrzeni. Po dziś dzień, mimo iż nie są już prawie używane, bo przecież już wszystko z nich wiem ;) -  nadal stoją na półce i cieszą oko. Jedną z takich pozycji jest książka A book of COLORS - tą akurat sporadycznie miewam w ręku.
To idealna podręczna mała encyklopedia kolorów dla młodego dobrze zapowiadającego się architekta, bo przecież dobre wyczucie smaku to sukces murowany! Książka jest pełna małych kwadracików połączonych z prostokątnymi kształtami kolorów, które wspólnie tworzą zestawy idealne. Sposób przedstawienia nie jest bez znaczenia. Szerokości poszczególnych pasków kolorów świadczą o jego intensywności w projekcie, przestrzeni czy jakiejś kompozycji, do której owy zestaw właśnie chcielibyście dobierać. Zakładam, że przecież codziennie stoicie przed wyzwaniem, o ile nie jesteście minimalistami i nie gustujecie w czerni i bieli, jaką bluzkę dopasować do swoich nowiutkich jeansów? :)

| dopasowywanie kolorów
| łączenie kolorów
 | projektowanie kolorów
| dekorowanie kolorem

A book of COLORS dodatkowo została sprytnie podzielona na działy odpowiadające za uczucia, emocje czy nawiązce do danego stylu, który aktualnie przedstawia dany projekt. Znaleźć tutaj możecie kolory take jak: fresh, cool, sweet, breezy, folksy, arcadian, mature, urbane i wiele innych.

A book of COLORS

matching colors | dopasowywanie kolorów
combining colors | łączenie kolorów
colors designing | projektowanie kolorów
decorating colors  | dekorowanie kolorem

Dla większości książka może wydać się zbędnym przedmiotem, którym nie należy zawracać sobie głowy. Co innego powiedzą projektanci, architekci czy graficy, którzy z kolorami mają do czynienia na codzień. Każdy projektant korzysta z takiego narzędzia jak próbniki kolorów. Pamiętajcie jednak, że próbniki kolorów są dla osób, które doskonale wiedzą jak łączyć kolory w pary, aby współgrały one ze sobą, a nie "wrzeszczały" i negatywnie na siebie oddziaływały.

Książka A book of COLORnie jest dla profesjonalistów (chociaż to idealne narzędzie, którym każdy mógłby się wspomagać) to idealna pozycja dla laika, dla każdego z Was, który zaczyna swoją przygodę z projektowaniem. Dzięki tej książce można poznać podstawowe techniki dobierania i łączenia za sobą kolorów. To ciekawa pozycja dla fanów, miłośników i pasjonatów urządzania wnętrz, którzy w zależności od pory roku lubią zmienić dodatki w swojej przestrzeni. Z czystym sumieniem polecam Wam tą pozycję.
Książa o kolorach
fotografie: ILOBAHIE

You Might Also Like

Czytałeś już?