ceramika,

Pokochać sztukę z ILOBAHIE #1

21:38 ILOBAHIE Comments

W lipcowym wydaniu magazynu ILOBAHIE CREATIVE ruszyłam z działem pt. "Pokochać sztukę", w którym będę co miesiąc starała się Was przekonać do pokochania owej sztuki. 
Sztuka to pojęcie szerokie. Ja co miesiąc będę pokazywała ciekawostki z różnych jej dziedzin, niekiedy tematycznie, jak to pierwsze otwierające dział, a niekiedy wymieszane i połączone nowinki które skrywa Świat :)

Pierwsze propozycje jakie przygotowałam są z dziedziny ceramiki. Tak więc zaczynamy :)

1. KRUCHOŚĆ

Artystka Maria Garcia-Ibanez fascynuje się anatomią, dlatego też do przedstawienie najważniejszego elementu, trzonu naszego ciała, kręgosłupa i jego kruchości zdecydowała się wykorzystać ceramikę. Wzbogaciła ją o motywy roślinne, które nadają niepowtarzalności oraz o złoto, które nawiązuje do drogocenności, którą każdy z nas nosi w sobie pod postacią kręgosłupa.
Do większej ilości zdjęć zapraszam: mariagarciaibanez.com
2. NAWILŻ POWIETRZE

Ceramiczne nawilżacze powietrze włoskiej marki Il Coccio Design pasują do każdego kaloryfera. Dziewięć wspaniałych wzorów zostało zaprojektowanych przez różnych projektantów. Wystarczy, że skopiujecie nazwę do wyszukiwarki by zobaczyć większą ilość projektow lub kliknijcie tu: martinispa.com


3. W KOLORZE KOBALTU

Motywem przewodnim rzeźb izraelskiej artystki Zemer Peled są motywy kwiatowe i rośliny wodne. Jej prace to istny majstersztyk. Do stworzenie tych niepowtarzalnych dzieł wykorzystuje setki, a niekiedy nawet tysiące małych kawałków potłuczonej ceramiki. Do swoich prac wykorzystuje głównie ceramikę w białym i kobaltowym kolorze, tym samym nawiązując do japońskiej ceramiki. Więcej dzieł artystki możecie znaleźć pod adresem: zemerpeled.com

4. Ręcznie malowane

Ręcznie malowana ceramika stworzona przez projektantkę Hella Jongerius, to infantylne miseczki na drobiazgi. Warto zwrócić uwagę na drobne elementy zdobiące w postaci roślinności. Zwierzaków jest więcej, dlatego też zachęcam do odwiedzenia profilu artystki: jongeriuslab.comI jak...? Dasz się namówić do Pokochania Sztuki? A może już ją kochasz? :) Podziel się swoimi odczuciami...i napisz czym dla Ciebie jest sztuka? Jak Ty ją widzisz i czy w ogóle? :)

You Might Also Like

Czytałeś już?