malarstwo ILOBAHIE,

Wnętrze ZEN

09:30 ILOBAHIE Comments

zen... oaza spokoju

Spokojny umysł, kontrolowanie procesu myślenia czy przyswajanie koncepcji... jak uzyskać to wszystko we własnym domu?
Jest na to bardzo prosty sposób! Urządź swoje wnętrze w stylu zen :)

Dzięki przestrzeni zen umysł odzyska świeżość, myślenie stanie się przejrzyste niczym woda, wyzwoli się Twoja świadomość, a Ty staniesz się kreatywniejszym człowiekiem. Zen to również przeciwieństwo wnętrz, z którymi spotykamy się codziennie podczas wizyty u babci, rodziców, sąsiadki czy chociażby tych, które od jakiegoś czasu są uznawane za modne. 

     

     

Dla mnie zen to filozofia buddyjska, z którą się utożsamiam i wg. której staram się funkcjonować codziennie. Dla Was zen może być sposobem na urządzenie wnętrza w minimalistyczny sposób. Estetyka zen nie jest dla każdego. Trzeba to zrozumieć, poczuć i umieć się w tym odnaleźć. Zen to minimalizm - dosłownie!

     


     

W buddyjskim zen nie ma miejsca na dekoracje, bibeloty, zbędne przedmioty, na chaos, nieład czy bałagan. Piękno jest równoznaczne z prostotą kształtów, surową oszczędnością barw, linii i słów.
     


     


Charakterystycznymi cechami estetyki zen są:
maksymalna prostota, surowość i klarowność formy, oraz "gra z umysłem i postrzeganiem" oparta na paradoksalnych, przypadkowych skojarzeniach i podświadomie odbieranych impresjach.
     


     

Do zilustrowania treści wybrałam wg. mnie piękne przestrzenie, ale przestrzenie ciemne i dla niektórych być może ponure - jednak to zen... który ma za zadanie stłamsić bodźce, które przeszkadzają w codziennym skupieniu i kontemplowaniu życia.tak więc... 
zen... uspokój umysł...

________________
źródło: remodelista.com, flickr.com, bloglovin.com, thegiftsoflife.tumblr.com, stringtheoryhome.tumblr.com, style-files.com, simpledetailsblog.blogspot.com, flodeau.com, wabisabi-style.blogspot.com,hetmoonhuis.blogspot.nl, ancagray.tumblr.com, tokyolily.com, frommoontomoon.blogspot.co.uk, estiloydeco.com.

You Might Also Like

Czytałeś już?