dekoracja do wnętrza,

Skarpeta Świąteczna

13:17 ILOBAHIE Comments

skarpeta świąteczna

Skarpeta Świąteczna

Za oknem temperatura przypomina mi o tym, że zima zawitała na dobre. Co prawda… bez śniegu, na który nieustannie czekam – gdyż uwielbiam zimę.

Zima, śnieg, listopad zaraz za nim grudzień, zawsze zwiastują czas nadchodzących świąt, które bardzo lubię. To bardzo przyjemny czas nie tylko ze względu na prezenty, które każdy lubi dostawać… ale ze względu na to, święta to wspólnie spędzony czas z rodziną, chwile przyjemnie spędzone i świadomość, że całemu temu wydarzeniu towarzyszą świąteczne piosenki, kolędy, kolorowe światełka nie tylko w domach, ale i na ulicy…
Uwielbiam!

dekoracje świąteczneSkarpeta bożonarodzeniowaSkarpeta na święta

Skarpeta Świąteczna

Znana jest głównie ze świątecznych filmów amerykańskich, takich jak Kevin sam w domu, którego każdy już chyba zna na pamięć :) Słusznie, ponieważ wieszanie skarpety świątecznej jest popularne w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Skarpeta bożonarodzeniowaSkarpeta bożonarodzeniowaSkarpeta bożonarodzeniowa

Chciałabym, aby ten zwijacz zagościł u nas – wg. mnie to fajniejszy zwyczaj niż chowanie prezentów pod poduszkę. Zresztą skarpeta bożonarodzeniowa, którą wiesza się zazwyczaj przy łóżku lub kominku wisi cały grudzień, za czym idzie większa ilość smakołyków i podarunków przez ten niezwykły i magiczny czas.

Skarpeta bożonarodzeniowaSkarpeta bożonarodzeniowaSkarpeta bożonarodzeniowa
"W kulturze zachodniej mówiono, że dziecko, które nie było grzeczne otrzyma do świątecznej skarpety kawałek węgla. Zwyczaj ten pochodził z Włoch." - źródło: Wikipedia.org

Skarpeta wełniana świątecznaSkarpeta bożonarodzeniowaSkarpeta bożonarodzeniowa
"Według legendy, Św. Mikołaj podarował pierwszy prezent trzem biednym dziewczynkom - były to złote monety, które święty niepostrzeżenie włożył do ich wypranych pończoch powieszonych przy kominku." - źródło: Wikipedia.org

Skarpeta świątecznaSkarpeta bożonarodzeniowaSkarpeta świąteczna zawieszona na sznurku

Tak jak co roku, i tym razem jest dokładnie tak samo, sklepy przyciągają mnie jak magnez kusząc swoim prześlicznym asortymentem, któremu nie bardzo umiem się oprzeć. :)

Skarpeta bożonarodzeniowaSkarpeta bożonarodzeniowa

Mimo minusowej temperatury, którą dziś za oknem obserwuję postanowiłam wybrać się na zakupy świąteczne. W ten weekend odwiedzę kompleks sklepów na warszawskim Targówku w tym Domotekę, która oferuje ciekawe produkty – mam jednak chrapkę na świąteczne dekoracje i świecidełka :)
Miłego zimnego popołudnia :)
___________________________
Źródło fotografii: etsy.com, cuisine.blogspot.ie, barn-zeospot.com, aiagart.blogspot.com, buyerselect.com, elriopaper.com, babble.com, stocksy.com, homedit.com, notonthehighstreet.com, moderncountry.blogspot.com, flickr.com, norskeinteriorblogger.blogspot.com, marthastewart.com, canadianloghomes.com.

You Might Also Like

Czytałeś już?