Jak...,

Jak przechowywać buty?

15:54 ILOBAHIE Comments

Szafa na buty

Jak przechowywać buty?

Problem ten dotyczy każdej kobiety. Każda z nas posiada ich kilkanaście, a niektóre nawet kilkadziesiąt. Od zawsze borykamy się z problem jak przechowywać buty. Otóż ILOBAHIE zaprezentuje Wam dziś ciekawe rozwiązanie!
Szafki, szafeczki, półki, komody czy inne stojaki na byty zazwyczaj są małe, ciasne i niedostosowane do przechowywania obuwia, którego w nadmiernym posiadaniu jesteśmy :) My kobiety kochamy buty! W paski, w kratkę, ze skóry, odkryte, zakryte, sandały lub botki, długie, krótkie, kolorowe, jednolite, na wysokim obcasie lub na niższej koturnie… jest ich cała gama… Wiele z nas traktuje ten przedmiot jako jedno z ważniejszych elementów naszej garderoby, który określa nasz styl i podkreśla stylizację. W wielu przypadkach obuwie traktowane jest niczym zdobyte trofeum … a więc, gdzie przechowywać te nasze cudeńka?
jak przechowywać obuwie w przedpokojujak przechowywać obuwieButy w przedpokoju

Kobiece buty niczym porcelana w serwantce

Kobiece buty są piękne, delikatne i potrafią zachwycać formą, kolorem i kształtem (myślę, że panowie tego zdecydowanie nie zrozumieją). Dlaczego by ich nie wyeksponować w piękny sposób, niczym delikatną i kruchą porcelanę?

Jak przechowywać buty w przedpokojuJak przechowywać buty w przedpokoju

Czy mówi Wam coś „serwantka”?

Serwantka to mebel kojarzony bez wątpienia z naszymi babciami, a nawet prababciami. Nic mylnego mebel ten był nieodłącznym elementem wyposażenia salonów mieszczańskich w XIX w. Serwantka charakteryzuje się szklanymi ściankami po trzech stronach mebla, półkami w środku również wykonanymi ze szkła, lustrzaną tylną ścianką, która odbija przedmioty oraz ma przepiękną formą, która na ogół ma dużo detali, zdobiących nie tylko nóżki, ale i drzwiczki. Dawniej nasze babcie przechowywały w nich porcelanę, srebro czy zastawę stołową. Zadaniem serwantki było ustrzec znajdujące się w niej przedmioty przed kurzem oraz je eksponować znajdujących się w niej przedmiotów, co w sumie dawało przepiękną dekorację wnętrza, w którym serwantka się znajdowała.

Obuwie w pięknej serwantce szklanejJak przechowywać buty w przedpokojuJak przechowywać buty w przedpokoju

Jak przechowywać buty w przedpokojuJak przechowywać buty w przedpokojuJak przechowywać buty w przedpokoju

Dziś serwantka przeżywa renesans, jednak wielu projektantów potraktowało ten mebel w nowoczesny sposób. Na rynku można znaleźć serwantki pod postacią gablotki. Bywają drewniane lub metalowe.

Obuwie w serwantceJak przechowywać buty w przedpokojuButy w przedpokoju

Jestem ciekawa, co powiecie na wyeksponowanie swojego obuwia właśnie w takim meblu, który może być minimalistyczny, surowy i nowoczesny lub bogaty w szczegóły i ozdoby, ciężki albo romantyczny? Buty w serwantce to fantastyczny pomysł na zagospodarowanie swojego przedpokoju lub garderoby i na nadanie charakteru przestrzeni, w której przebywamy.

Blog wnętrzarskiButy na bloguJak przechowywać buty w przedpokoju

Mnie ten pomysł bardzo przypadł do gustu i nie ukrywam, że rozglądam się za ciekawym meblem, który będę mogła samodzielnie odnowić i postawić u siebie w przedpokoju. Myślę, że przepiękna serwantka z butami wewnątrz nada pomieszczeniu wyjątkowego charakteru i – dzięki niestandardowemu jej wykorzystaniu – podkreśli nasz indywidualizm.
___________________________
Źródło fotografii: livesimplybyannie.com, thefabguide.com, pinterest.com, sfgirlbybay.com, therusticmodernist.com, etsy.com, becauseimaddicted.net, sigmarlondon.com, feedly.com, citified.blogspot.ca, citified.blogspot.com, decozilla.com, theselby.com, sweethomestyle.tumblr.com, fashionhogger.wordpress.com, cococozy.com, myidealhome.tumblr.com.

You Might Also Like

Czytałeś już?