aranżacja wnętrza,

Dywany boucherouite marokańskie cz. 2

19:58 ILOBAHIE Comments

marokańskie dywany

Marokańskie dywany boucherouite

Tym dywanom nie sposób się oprzeć, trudno też przejść obok nich obojętnie. Są miękkie, przytulne i z długim włosiem. Bywają bardzo delikatne w dotyku.

kolorowy dywan w nowoczesnym wnętrzuMarokańskie dywany boucherouitekolorowe dywany

Podczas pisania artykułu o wnętrzach w stylu Maroko obiecałam, że o dywanach marokańskich napiszę oddzielny artykuł. Nie spodziewałam się jednak, że podzielę go na dwie części. Maroko słynie z przepięknych ręcznie tkanych dywanów, o czym mogliście przekonać się w pierwszej części  o Marokańskich kilimach. Dziś skupię się na boucheriouite, czyli marokańskich dywanach, które są plecione ze skrawków materiałów.

Ciemno szara sofa z granatowym jaśkiemMarokańskie dywany boucherouiteKolorowe dywany na podłodze

Dywany długowłose

Dywany boucherouite są ręcznie plecione i gęsto tkane. Najczęściej wykonywane są z resztek różnych materiałów takich jak bawełna czy wełna. Najczęstszym motywem jaki można spotkać na dywanach są rąby.

Marokańskie dywany boucherouiteMarokańskie dywany boucherouiteMarokańskie dywany boucherouite

Dywany najczęściej można spotkać na podłodze, jednak ich zastosowanie może być różne. Dokładnie tak samo jak w przypadku kilimów marokańskich tak i boucherouite mają zastosowanie jako dekoracje do powieszenia na ścianie czy jako narzuta na sofę.

Marokańskie dywany boucherouitedywany boucherouite na blogu wnętrzarskimMarokańskie dywany boucherouite

Te ciekawe i pełne kolorów dekoracje do wnętrza idealnie komponują się z nowoczesną architekturą wnętrz. Stylizacje, które oglądacie na zdjęciach zachwycają mnie od samego początku.

Boucherouite

Dywany produkowane w Maroko z resztek materiałów. Tkane w banalny sposób, przez marokańskie kobiety, które starannie wybierają tkaniny pasujące do siebie następnie zszywają wszystko. Rękodzieło, które powstaje daje niesamowity, olśniewający kolorami i wzorami efekt, a wszystko dlatego, iż każdy z dywanów jest jedyny w swoim rodzaju. Każdy jest unikatowy i niepowtarzalny. Nie ma możliwości spotkania dwóch takich samych dywanów, o i takim samym wyglądzie.

boucherouite w rąbyMarokańskie dywany boucherouite we wzoryMarokańskie dywany boucherouite

blog wnętrzarskiMarokańskie dywany boucherouiteMarokańskie dywany boucherouite

Wzory te przedstawiają w całości radość i styl życia płynący prosto z marokańskich terenów.

Marokańskie dywany boucherouitedywany marokańskie w kolorowe rąbyBoucherouite

blog wnętrzarskiMarokańskie dywanyMarokańskie dywany boucherouite

Marokańskie dywany zapewne zachwycą nie jednego z Was! Są idealne do salonu, do którego wprowadzą radość życia i optymizm, a także do sypialni, którą ocieplą i spowodują, że wstawanie rano z łózka będzie przyjemniejsze. Marokańskie boucherouite doskonale odnajdą się w przedpokojach i holach. 

Wybierając taki dywan do swojego wnętrza największy problem miałabym z wybraniem i zdecydowaniem się na konkretną gamę kolorystyczną, wzór i rodzaj materiału z jakiego został zrobiony. W swoim domu najchętniej widziałabym boucherouite w holu lub w sypialni. Muszę nad tym pomyśleć :)

A Wy gdzie widzielibyście takie dywany u siebie w domach?

___________________________
Źródło fotografii: marokoart.com, madeindesign.de, miluccia.net, sfgirlbybay.com, svpply.com, minted.com, poligom.com, fossik.bigcartel.com, marrakech.com, milkmagazine.net, berber-arts.com, milkmagazine.net, amberinteriordesign.blogspot.com, ensuus.blogspot.nl, hkliving.nl, deucecitieshenhouse.com, miluccia.net, blog.loveadorned.com, marrakechandbeyond.com, designsponge.com, miluccia.ne, sfgirlbybay.com, mavencollection.com, pinterest.com, deucecitieshenhouse.com, theinteriorsaddict.co, wanelo.com.

You Might Also Like

Czytałeś już?