dekoracja do wnętrza,

Koń dekoracją Twojego domu

12:42 ILOBAHIE Comments

dekoracja do wnętrza koń na biegunach

Koń dekoracją Twojego domu

Gdy zobaczyłam te dekoracje pomyślałam, że o nich napiszę, nie dlatego, że chciałabym mieć takie u siebie w domu ale dlatego, że coś mi się w nich podoba. 

Wnętrze skandynawskie na blogu o wnętrzachKoń na biegunach na białej podłodzeDrewniany konik z jasnego drewna

Rzeźby konia jako dekoracja do wnętrzaPłaskorzeźba konia na ścianieDrewniana rzeźba konia i kawa w kubku

Ludzie od zawsze wierzyli, że konie mają moc. Symbolika tych zwierząt jest ogromna. Niektórzy twierdząc, że konie to wolność, siła, szybkość, upór czy zdrowie. Inni widzą to zupełnie inaczej, twierdzą, że konie symbolizują głupotę, niedoskonałość, śmierć czy klęskę. Z symbolami jest jak z wiarą, albo wierzycie, albo uznajecie, że jest to głupie. Ja zdecydowanie należę do tej drugiej grupy :)

Konik ze szwecjiBlog o wnętrzachDrewniana skandynawska dekoracja do wnętrza

Koń na biegunach od zawsze był kojarzony z dziećmi. Słusznie, ponieważ pierwsze takie dekoracje pojawiły się w postaci kołyski dla dzieci. Dopiero od początku XIX w. był kojarzony z zabawką dla dzieci. Ten rodzaj zabawy wielu dzieciakom sprawiał i sprawia niesamowicie dużo radości. Zabawki były zawsze pięknie wykonane i zdobione przez rzemieślników. Najprawdopodobniej większość z Was miała taką zabawkę.

Konik z drewna obok niebieskiego starego zegarkaBlog o wnętrzachDekoracje downętrza

Koń we wnętrzu może mieć oczywiście znaczenie symboliczne, ale może również stanowić swoistego rodzaju dekorację, która to bez wątpienia tworzy klimat wnętrza.

blog wnetrzarskistare wnętrze z koniem na biegunachblog o wnętrzach

Prawdziwe konie na biegunach lub na kółkach można spotkać w starych drewnianych domach, które są dalekie do minimalistycznych i delikatnych wnętrz.

dekoracje na blogu o wnętrzachdekoracje we wnętrzu na blogu o wnętrzach

Większość zdjęć, które oglądacie to zdjęcia przedstawiające konie jako dekorację do wnętrza. Wszystkie przykłady są stylizowanymi modelami, które z założenia miały przypominać stary, mający swoje lata przedmiot wygrzebany z piwnicy. Na zdjęciach zauważyć możecie kilka przykładów, które pojawiły się w minimalistycznych i nowoczesnych wnętrzach, jako podkreślenie panującego w nich zamiłowania do historii przedmiotu pięknego i zasługującego na wyeksponowanie.

grafika koniagrafika na ścianę z wizerunkiem konia

Jak widzicie, dekoracja pięknie komponuje się w starych i klimatycznych wnętrzach jak i surowych wręcz skandynawskich nowoczesnych przestrzeniach. Wystarczy dobrać odpowiedni model i kolorystykę konika aby Wasze wnętrze nabrało historycznego charakteru i zachwycało je każdego dnia.

Figurka konia na podłodzeWnętrze z dekoracja koniBlog o wnętrzach

Co sądzicie o takim elemencie wyposażenia wnętrza?

___________________________

Źródło fotografii: wikipedia.org, nordingarden.blogspot.com, coeurenprovence.blogspot.com, nancyfishelson.com, princessgreeneye.blogspot.com, migoalice.blogspot.no, lantlif.blogspot.com, cavalcadeblog.com, bohemianwornest.tumblr.com, lovewarriors.se, masterhenriks.blogspot.com, atelierdecampagne.webs.com, narratives.co.uk, naturalcuriosities.com, missmustardseed.com, brookegiannetti.typepad.com, queenbee1924.tumblr.com, whitenoten.tumblr.com, flickr.com, hviturlakkris.blogspot.com, atelierseptember.dk, nordingarden.blogspot.com, thisivyhouse.tumblr.com.

You Might Also Like

Czytałeś już?