dekoracja do wnętrza,

Etniczne plecione kosze wiklinowe na ścianie

16:38 ILOBAHIE Comments

Wiklina etno

Etniczne plecione kosze wiklinowe na ścianie

Dekoracje z wikliny są znane od zawsze. Jedni je kochają inni uważają za tandetne. Przygotowałam dla Was propozycję, która wprowadzi niepowtarzalny charakter do wnętrza i stanie się ono oryginalne i wyjątkowe.

Uprawa wikliny

Wiklina to nic innego jak pędy kilku gatunków wierzb. Po obróbce nadają się do wyplatania koszy, pojemników i innych naczyń czy mebli. Wiklinę uprawia się na specjalnie przygotowanej ziemi, aby uprawa była wydajniejsza. Grunt pod uprawę wikliny należy przygotowywać 10 – 15 lat, aby gleba była najbardziej odpowiednia do wzrostu rośliny. Podczas uprawiania wikliny należy odpowiednio nawadniać glebę. Sadzonka wikliny powstaje poprzez rozmnażanie wegetatywne, czyli pociętych jednorocznych lub dwurocznych pędów rośliny. Sadzonki tnie się na 25-centymetrowe kawałki, przed posadzeniem macza w wapniu. Sadzone są ręcznie, co podkreśla pracę, która została włożona w już gotowy produkt.

dekoracje z wiklinyKosze etnoDekoracja na ścianę

Właściwości wikliny

- gładkość prętów
- elastyczność
- brak uszkodzeń powierzchniowych i wewnętrznych
- ładna jednolita barwa prętów
- całkowita zdrowotność prętów
- brak odgałęzień
- możliwie najmniejsza średnica rdzenia
- właściwa wilgotność odpowiednia dla określonego asortymentu surowca
wysmukłość prętów
- długość w granicach 50-400 cm.
Po więcej informacji na temat wikliny odsyłam na WiklinaLeszno.

Blog wnętrzarski z dekoracjamiDuże poduszki na komodzie

Białe wnętrze kuchenne z dekoracjami w stylu etnoCo powiesić na ścianie?Etniczne dekoracje ściany

Co tworzy się z wikliny?

Z wikliny robi się w zasadzie wszystko. Wiele przedmiotów i mebli wykonuje się z wikliny, która w ostatnich czasach jest bardzo modna. Na rynku można spotkać wiklinowe kosze, koszyki, tace, wazony, doniczki, abażury, skrzynie, lustra, meble takie jak stoły, krzesła komody czy sofy.

Blogi wnętrzarskieAfrykańskie etniczne dekoracje wnętrzaWiklina we wnętrzach

Plecione afrykańskie talerze na ścianie, czyli etniczne dekoracje do wnętrza

Etniczne dekoracje pustej ściany tworzą unikalne wnętrza, które przyciągają wzrok. Uważam, że są to przepiękne, niecodzienne, wykonane z naturalnych materiałów dekoracje, które z powodzeniem wypełnią ścianę w nowoczesnym przedpokoju, czy w jadalni nad komodą. Warto abyście zwrócili uwagę, że plecione etniczne talerze, półmiski czy kosze mają przepiękne kolory i wzory, które wpasują się praktycznie w każde wnętrze. Plecionki w połączeniu z innymi etnicznymi dekoracjami tworzą wnętrze, które emanuje spokojem i wprowadzają niecodzienną atmosferę. Są proste i misternie wykonane.

Kolorowy dywan na białej podłodzeblog o wnętrzach, designie i sztucePlecione kolorowe dekoracje na ścianie

Ręcznie plecione talerze dekoracyjne tworzone są również z roślin egzotycznych, które pochodzą z Azji południowo-wschodniej i krajów afrykańskich, gdzie są naturalnymi elementami wyposażenia wnętrza. Pomału zaczynają wkraczać na nasz rynek i stają się dekoracją, którą większość miłośników urządzania wnętrz będzie chciała mieć u siebie na ścianach.

Etniczne dekoracje na ścianie w salonieDekoracje we wzory geometryczneSalon w stylu afrykańskim

Plecione talerze są tanie i można je w łatwy sposób modyfikować. W każdej chwili można zmienić ich kolor czy wzór. Wystarczy pomalować je w dowolny wzór, np. w paski czy w kropki, aby wprowadzić delikatne zmiany w przestrzeni, w której na co dzień przebywacie. Wiklinowy talerz możecie również wykorzystywać jako tablicę informacyjną, do której przyczepicie ozdobną szpilką, kartkę z numerem telefonu czy pocztówkę z wakacji.

Nowoczesna jadalnie w etnicznym styluJadalnia w afrykańskim styluWnętrze z dekoracjami etnicznymi

Kosze czy talerze z wikliny dodadzą ciepła i uroku Waszej przestrzeni. Stworzą ciekawy i niepowtarzalny akcent, na który Wasi goście z pewnością zwrócą uwagę.
___________________________
Źródło fotografii: files.com, decor4all.com, wiklinaleszno.eu, bloglovin.com, planthunting.com, projectbly.com, meandalice.blogspot.com, skcnis.com, pinterest.com, singita.com, indulgy.com, browndresswithwhitedots.tumblr.com, apairandasparediy.com, apetycznewnetrze.blogspot.com, katrinascottdesign.blogspot.com, tripadvisor.co.uk, designsponge.com, africandaydreams.com, baskets-basketsofafrica.com, biz.alllocal.com, simonedesignblog.com.

You Might Also Like

Czytałeś już?