Jak...,

Jak połączyć kuchnię z salonem? Aneks kuchenny.

21:38 ILOBAHIE Comments


Jak połączyć kuchnię z salonem? Kuchnia z aneksem. 
Jak wiadomo kuchnia to miejsce szczególne, które często jest sercem domu i skupia wszystkich domowników oraz gości podczas niejednego przyjęcia. Jak więc połączyć kuchnię z salonem, aby przyjmowanie gości było przyjemniejsze? Zastanawiacie się, co będzie lepsze – wyspa czy stół jadalniany? Przeczytajcie moje wskazówki, a dowiecie się, co jest funkcjonalne i praktyczne.
Kilka dni temu dostałam miłego emaila od Roksany z prośbą o kilka inspiracji kuchennych, ponieważ jej mama planuje remont. Dowiedziałam się, że kuchnia jest widna i ma być otwarta na salon. Mama Roksany lubi gotować i piec ciasta, które domownicy uwielbiają. Zatem…


Jak połączyć kuchnię z salonem?

Połączenie kuchni z salonem daje większą możliwość i przyjemność uczestniczenia w codziennym życiu. Jest kilka sposobów połączenia kuchni i salonu. Pamiętajcie tylko, że kuchnia to pomieszczenie, w którym najwięcej się dzieje. Pomieszczenie to powinno być zaprojektowanie tak, aby spełniło swoje najważniejsze funkcje, powinno być również bezpieczne – dla wszystkich. 


Wyspa w kuchni

Wyspa w kuchni to najbardziej znany i pożądany sposób aranżacji wnętrza kuchennego. Jednak nie zawsze jest to przemyślany i dobrze wykonany pomysł. Wielu kobietom marzy się wyspa z kuchnią, na której będą przygotowywać pyszności i spoglądać na gości siedzących w salonie. Niestety nie jest to dobre rozwiązanie w przypadku źle zaprojektowanego stanowiska pracy. Jak wiadomo podczas gotowania i smażenia woda i tłuszcz rozpryskują się dookoła garnków, nad czym nie mamcie kontroli. Wyobraźcie sobie teraz jak może wyglądać podłoga dookoła takiej wyspy? Właśnie. Wycierać nikt tego na bieżąco nie będzie, o poślizgnięcie bardzo łatwo, już nie wspominając o tym, że niszczy się wszystko dookoła.


Dużo prostszym i przyjemniejszym rozwiązaniem jest umieszczenie zlewu na wyspie. Jednak to też nie daje nam stu procentowego porządku wokół wyspy.


Jest jeszcze jedno rozwiązanie, które według mnie sprawdzi się najlepiej – to zaprojektowanie wyspy w taki sposób, że miejsce do smażenia i do zmywania będzie nieco niżej niż blat, przy którym będą siedzieli goście. Jest to najlepszy sposób, aby uniknąć ciągłego sprzątania. Tak powstały barek jest funkcjonalny nie tylko dla domowników, ale i dla gości.


Stół jadalniany w kuchni

Każdy lub prawie każdy chciałby mieć wielki jadalniany stół, przy którym przyjmie gości. Dlaczego by nie połączyć kuchni z salonem właśnie za pomocą takiego stołu? To jedno z najbardziej funkcjonalnych rozwiązań połączenia kuchni z salonem. Po zjedzeniu obiadu każdy z gości może odejść od stołu na sofę zostawiając cały bałagan za sobą, nie przejmując się, że jest nieporządek – on przecież zostaje w kuchni. Po zakończonej imprezie, świętach czy przyjęciu sprzątanie jest zdecydowanie prostsze. Nie trzeba wędrować z talerzami przez całe mieszkanie i robić zbędnych kilometrów (są przyjemniejsze sposoby na zrzucenie posiłku, który właśnie się skonsumowało ;)


Okno z kuchni na salon

Ciekawym przykładem i moim ulubionym rozwiązaniem są szklane ściany, o których już niebawem przeczytacie u mnie na blogu. To jeden z ciekawszych trendów kuchennych. Wnętrze … przejrzyste, ażurowe i pięknie.


Na co zwrócić uwagę łącząc kuchnię z salonem

- kolor szafek powinien być taki sam bądź podobny do koloru mebli w salonie;
- jeżeli planujecie kuchenkę gazową lub płytę indukcyjną na wyspie zastanówcie się nad dobrym zabezpieczeniem podłogi dookoła wyspy;
- zadbajcie o ładne połączenie podłogi z salonu i tej w kuchni;
- zamontujcie okap, który będzie mocno zaciągał wszystkie niepotrzebne zapachy podczas gotowania, aby jak najmniej przedostało się do strefy wypoczynkowej, jaką jest salon;
- mając połączone dwa pomieszczenia w jedno ważne abyście dbali o porządek w kuchni, bałagan będzie zawsze widoczny z salonu.


Roksana mam nadzieję, że inspiracje, które wybrałam specjalnie dla Was podsuną Wam kilka pomysłów na wspaniałą kuchnię.

Jakiś czas temu pisałam o mojej kuchni marzeń, która koniecznie musicie zobaczyć tu. Dowiecie się, co lubię najbardziej i jakie przedmioty gromadzę w kuchni, aby była spójna kolorystycznie. Przeczytacie też o centrum wyposażenia wnętrz Domoteka, w której urządzić można nie tylko kuchnię, ale całe mieszkanie.

___________________________
źródło: bhg.co, bloglovin.com, parispropertygroup.com, singingcream.com, designmag.fr, home-u.pl, singingcream.com, lil.nl, fortheloveofmyhome.blogspot.com, maison-deco.com, dekoratornia.blog.student.pl, deco.com, decoration-idees.com. urzadzamy.pl, mycozycouch.com, hdef.pl, arquitrecos.com, blog.thedpages.com, pinterest.com.

You Might Also Like

Czytałeś już?