dekoracja do wnętrza,

Dekoracja wnętrza piórkami

11:09 ILOBAHIE Comments

dekoracja piórami

Dekoracja wnętrza piórkami

Dla wielu z Was pióra bez wątpienia kojarzą się z gołębiami i pawiami. Niektórzy wierzą w przesąd, który głosi, że pióra przynoszą pecha, a te z pawim okiem szczególnie. Znajdą się pewnie i tacy, co kompletnie w przesądy nie wierzą – i właśnie ja do tej grupy się zaliczam.
Odkąd na Ziemi żyją ptaki, pióra stanowiły swoistego rodzaju amulet. Od dawien dawna ludzie wykorzystywali je jako symbole życia, wiatru, powietrza, dobra czy sprawiedliwości. Dla wielu ludzi pióra były i są w dalszym ciągu symbolem magii, przeznaczenia czy promieniem światła. Jest grono zwolenników wizji, że pojedyncze pióro symbolizuje gotowość do lotu, podróży a także duchowość, emocjonalność i kreatywność.

Dekoracja hendmadeBlog o wnętrzachPtasie piórka na sznurku DIY

Z piórami we włosach

Z piórami we włosach bez wątpienia kojarzy się ruch społeczny, jakim byli hipisi. Całkiem niedawno, w latach siedemdziesiątych narodził się ruch społeczny, którego celem była wolność. To właśnie hipisi wykorzystywali pióra jako dekorację ubioru. Kobiety robiły sobie z nich naszyjniki, kolczyki lub opaski na głowę. Bez wątpienia pióra były symbolem hipisów. Pióra wykorzystywano również do dekoracji wnętrzarskich, o których niebawem przeczytasz na blogu. Bez wątpienia pióra były symbolem hipisów.

Pióra DIYDekoracje z piórekPiórka DIY

Indiańskie orle pióra

Plemiona indiańskie traktowały pióra orle niczym świętość. Szamani, wodzowie i uzdrowiciele nosili je we włosach i na sobie. Twierdzili, że pomagają im podczas modlitw czy przenoszenia do krainy duchów. Wojownicy indiańscy używali piór, aby ozdobić swoje stroje i tym samym przywołać odwagę, siłę i zwycięstwo. Wojownicy zdobili piórami swoje włócznie, strzały i łuki.

Koło indiańskie z piór ptasichPiórka DIYJak zdobić piórka

Pióra jako dekoracja wnętrza

Dziś pióra wykorzystywane są przede wszystkim jako dekoracja wnętrz, dodatki do kwiatów czy ubioru. Te, w większości przypadków, naturalne ozdoby stanowią niepowtarzalny element dekoracyjny, który nadaje lekkości i niewinności przedmiotowi lub wnętrzu. Wprowadzając pióra do wnętrza wprowadzicie do swojego domu lekkość, życie, szaleństwo, kreatywność i magię.

Niebieska ściana z piórami przyklejonymiWnętrze z ptasimi piórkamiPomalowane pióra DIY

Pióra są bardzo tanim materiałem, można je zakupić w każdym jednym sklepie z dekoracjami czy z artykułami do zdobienia kwiatów, np. na giełdzie kwiatowej. Jeżeli jednak nie macie kasy lub wolicie przejść się po plaży albo wokół własnego domu - na pewno znajdziecie piórka, które wystarczy zebrać.

Jak zrobić ptasie pióra DIYJak zrobić piórka DIYBlog o wnętrzach

Będąc w tym roku na wakacjach nad polskim morzem, o czym mogliście przeczytać tu, zebrałam sporą ilość piórek różnego rodzaju – naliczyłam, że pochodzą od trzech różnych gatunków ptaków i postanowiłam, że wykorzystam je u siebie w kuchni. Poniżej możecie zaobserwować co mi z tego wyszło :)


Nadmorskie piórka w szklanej butelcePiórka w szklanej butelce jako dekoracjaPióra w szklanej butelce

Dysponując piórami macie wiele sposobów na stworzenie ciekawej dekoracji do Waszego wnętrza. Wystarczy odrobina kreatywności i kilka inspiracji, które możecie zaczerpnąć z tego posta.

Pióra w czarno białe paskiSłoik z piórkami kolorowymiPiórka brokatowe

___________________________
źródło: bryk.pl, kami-arts.pl, anoblesavage.tumblr.com, vsco.it, etsy.com, blog.loveadorned.com, thesocietyinc.com.au, modinakerlind.tumblr.com, diannejago.com, thoughtfulday.blogspot.com, pinterest.com, weheartit.com, recreatiosaw.tumblr.com, hometreeatlas.com, bloglovin.com, flickr.com, 100layercake.com, bridalguide.com, moonflowerimages.blogspot.com, theselby.com.

You Might Also Like

Czytałeś już?