czarno białe wnętrza,

Kuchnia marzeń. Prostota, elegancja i styl.

23:04 ILOBAHIE Comments

Prostota, elegancja i styl w kuchni. Jak stworzyć kuchnię, w której będziecie chcieli gotować?


Planując remont mieszkania lub zmianę elementów wyposażenia, które z jakichś przyczyn Wam się znudziły lub po prostu są już stare i zużyte - zawsze staracie się, aby to Wasze nowe „M” było ładniejsze, piękniejsze i bardziej funkcjonalne.


Kuchnia marzeń

Od kilku lat marzy mi się kuchnia, która będzie kuchnią zupełnie inną niż ta, którą mam obecnie. Mianowicie ułożenie szafek, ich funkcjonalność oraz kształt będą odbiegały w stu procentach od tego, co posiadam aktualnie. W moich planach jest nawet przeniesienie kuchni na drugą stronę domu.Jak wiadomo, kuchnia to jedno z najdroższych pomieszczeń w mieszkaniu. Trzeba ją wyposażyć w dobre szafki, blat i sprzęt. Kuchnia to pomieszczenie, na którym nie powinno się oszczędzać pieniędzy. Kuchnia jest jednym z najczęściej używanych pomieszczeń w domu, najbardziej narażonym na zużycie. Dlatego też powinna być wykonana z dobrych jakościowo materiałów oraz odpornych na ścieranie czy inne czynniki zewnętrzne.
Moja kuchnia marzeń to kuchnia utrzymana w jednym dominującym kolorze – czarnym. Zdjęcia, które możecie obserwować podczas czytania tego posta przedstawiają styl kuchni, który ujmuje mnie swoją prostotą i elegancją. Podobają mi się proste i stylowe przedmioty do dekoracji wnętrza. Odkąd posiadam swoją kuchnię – jeszcze tę starą :) – staram się dobierać do niej takie dodatki, które będą pasowały stylem do nowej kuchni – tej wymarzonej, którą mam nadzieję, że prędzej niż później będę miała. W mojej kuchni można znaleźć wiele elementów, które są czarne – od sztućców po kubki, talerze, tarkę czy pojemniki na kawę i herbatę. Nawet Kumpel (mój psiak) ma czarne miski – ha! On sam jest czarny :)
Kilka dni temu postanowiłam zakupić sobie kolejny gadżet do kuchni, bez którego ciężko się obejść podczas gotowania – mianowicie durszlak. Ostatnio wszystkie drogi prowadzą mnie do Domoteki, o której pisałam już kilka razy. O tym centrum wyposażenia wnętrz mogliście przeczytać w postach Historia krzesła oraz Jak dobrać sofę do wnętrza?
Wracając do durszlaka … jego oryginalny i kwadratowy kształt moje oko wyhaczyło w QFormie w moment.  Po chwili okazało się, że jest to produkt firmy Joseph Joseph. Jednej z lepszych firm na rynku, tworzącej gadżety do kuchni. W momencie, gdy wzięłam do ręki to lekkie i ergonomiczne narzędzie do odcedzania makaronu zrozumiałam, dlaczego mnie do siebie przyciągnęło. Natomiast w chwili, gdy je kupowałam nie mogłam doczekać się, kiedy je wypróbuję.

Kwadratowy durszlak Joseph Joseph ma jedną wadę, która jest "przysłonięta" przez jego liczne zalety. Dla osób, które są przyzwyczajone do kładzenia durszlaka na garnku, ten model się nie nadaje.

Pierwszą zaletą durszlaka jest kwadratowy kształt z małymi nóżkami, dzięki którym stabilnie stoi w zlewie. Bardzo, ale to bardzo ułatwia mi to pracę podczas odlewania makaronu, brokułów czy mycia owoców. Po drugie ma super rączkę, dzięki której mogę sobie zawiesić durszlak na krawędzi mojego zlewozmywaka, uzyskując formę ociekacza, np. podczas mycia sałaty czy innych warzyw. Kolejną zaletą jest tworzywo, z jakiego został wykonany – nie zostają na nim krople wody (dla mnie to - w zasadzie - pierwsza zaleta tego durszlaka). Na zdjęciach możecie zaobserwować durszlak, który polecam z czystym sumieniem.
___________________________
źródło fotografii: analoguelife.com, kreocen.pl, maison-hand.com, flickr.com, cb2.com, avocadostudio.pl, redonion.pl, klimatdomu.pl, emako.pl, milenachka.tumblr.com, stylidesign.pl, housebeautiful.com, i2iphoto.com, rstyle.me, jacquelynclark.com, frenchbydesign.blogspot.com, southshoredecoratingblog.com, oliveryaphe.com, style-files.com, herz-allerliebst.de, keep.com, lovenordic.blogspot.com, bloglovin.com, pinterest.com, afrox.tumblr.com.

You Might Also Like

Czytałeś już?