Jak...,

Jak dobrać sofę do wnętrza

15:35 ILOBAHIE Comments

Szara sofa w salonie oświetlona po obu stronach czarnymi lampami stojącymi

Jak dobrać sofę do wnętrza?

Dla większości z Was sofa jest kojarzona z wielkim meblem, który zajmuje sporo miejsca. Mimo to sofa to nie tylko narożnik, ale również kanapa dwu- lub trzyosobowa. Zastanawiacie się pewnie w jaki sposób dobrać dobrać sofę do wnętrza? Za chwilę się przekonacie.

.sofa do siedzenie czy do spania

Sofa bez wątpienia kojarzy się wszystkim z meblem, na którym się siedzi, leży czy nawet śpi. Jeszcze kilka lat temu sofa była zwykłym tapczanem, na którym w dzień się siedziało, a w nocy spało. Sofa również od zawsze była miejscem, na którym sadzano ludzi na przyjęciach domowych. Była i jest po dziś dzień miejscem, która skupia wokół siebie ludzi.

Piękna biała podłoga w salonie     Poduszki dekoracyjne na szarej sofie w salonie jasnym     Przepiękna jasna sofa z Domoteki


Aranżacja wnętrze w stylu skandynawskim     Dekoracyjna listwa na obrazy nad sofą     Sofa czterosobowa w salnie


Dziś sofa jest miejscem reprezentacyjnym, prestiżowym i trudno wyobrazić sobie mieszkanie bez niej. To właśnie sofa w salonie jest tym miejscem relaksu i odpoczynku. Jest miejscem, na którym miło spędza się czas z rodziną, dziećmi, czytając książkę czy oglądając tv. Dlatego mebel ten powinien być wygody i przytulny.

Blog wnetrzarski     blog o aranżacji wnętrz     blog o dekoracji do wnętrza


blog o wnętrzach     Nowoczesna kanapa we wnętrzu pałacowym     Dekoracja wnętyrza

Dekoracje do domu i mieszkania
Na rynku możecie spotkać przeróżne meble, które w swojej nazwie mają słowo „sofa”. To określenie, które bez wątpienia ma kojarzyć się z meblem relaksu.


Ostatnio pisałam o historii krzesła, gdzie wspominałam, że szukałam krzesła w słynnym centrum wyposażenia wnętrz Domoteka, które skupia wiele ciekawych marek z elementami wyposażenia wnętrza. Dziś też wspomnę kilka słów o tym miejscu, gdyż uwielbiam duże skupiska sklepów, które dają mi możliwość zobaczenia asortymentu w krótkim czasie i w jednym miejscu. Pozwala mi to na zminimalizowaniu czasu na dojazdy do sklepów w poszukiwaniu różnych przedmiotów i porównywaniu cen.

Pled rzucony na sofę     Czarna wisząca lampa nad małym kawowym stolikiem     Sofa ze sklepu BoConcept


Domoteka to miejsce, w którym jest dużo sklepów z elementami do wyposażenia salonu. Moim ulubionym sklepem jest BoConcept, który w swojej ofercie ma przepiękne nowoczesne meble. Poniżej możecie obserwować sofy, które wybrałam spośród szerokiej oferty, jaka proponują. W BoConcept aktualnie odbywa się wyprzedaż po ekspozycyjna i wszystkie sofy można nabyć o 25% lub o 40% taniej, promocja trwa do 31 lipca br.

Sofa na nóżkach   Sofa z salonu BoConcept


Czarna sofa na blogu o wnętrzach   blog o wnętrzach


blog wnetrzarski   aranżacja wnętrza jasna sofą


jak dobrać sofę do wnętrza   Sofa z salonu BoConcept


Sofa z salonu BoConcept   blog o wnętrzach


Sofa z salonu BoConcept   Sofa z salonu BoConcept


Jak ustawić sofę we wnętrzu?

1. Gdy macie małe mieszkanie nie kupujcie dużej sofy, aby nie „zagracić” pomieszczenia.
2. W małych mieszkaniach nie ustawiajcie sofy pod samą ścianą – kompozycyjnie nie będziecie o dobrze wyglądało. Wystarczy jak odsuniecie ją od ściany, aby była przerwa około 10 cm – sofa nabierze lekkości.
3. Jeżeli macie duży salon pomyślcie o ustawieniu sofy na środku tak, aby było do niej dojście z każdej strony.

Sofa z salonu BoConcept     Blog o wygodnych kamapach     Sofa z salonu BoConcept

4. Posiadacze dużych salonów mają możliwość pobawienia się formą i zakupienia sofy łamanej, typu narożnik lub kolorowej czy we wzory.
5. Zwróćcie uwagę na kolor – lepiej kupić sofę czy kanapę w stonowanym kolorze, pozwoli to Wam na zabawę z kolorowymi poduszkami i pledami.
6. Wygoda i komfort siedzenia na miękkiej i wygodnej sofie to podstawa.
7. Funkcjonalność i potrzeby – zastanówcie się, w jakiej pozycji lubicie siedzieć najbardziej – czy narożnik z dłuższą częścią na wyciągnięcie nóg będzie Wam w ogóle potrzebny?

Sofa z salonu BoConcept     Sofa z salonu BoConcept     Narożnik w kolorowym wnętrzu

8. Ważną kwestią jest również materiał, z jakiego jest wykony mebel – jak wiadomo coś, co często jest używane niszczy się i brudzi. Zadbajcie o to, aby materiał był łatwy w czyszczeniu lub aby był zdejmowany.
9. Sofy skórzane nie sprawdzają się przy zwierzętach, które tak jak koty łatwo je niszczą.
10. Sofa lekka lub na kółkach będzie bardziej mobilna podczas robienia przemeblowania.

Blog wnętrzarski


___________________________
źródło fotografii: boconcept.com, wizjadomu.pl, designyourlife.pl, stylehome.co.uk, contemporist.com, lovingit.pl, interiorsdesign.blog.com, cooleflorida.com, urzadzamy.pl, m.imgur.com, vtwonen.nl, studiomac.pl, feedly.com, frenchbydesignblog.com, decor8blog.com, remodelista.com, domiwnetrze.pl, athomeinlove.com, curiouslyrose.tumblr.com, frenchbydesignblog.com, blissfulbblog.com.

You Might Also Like

Czytałeś już?