aranżacja wnętrza,

Wnętrze tętniące kolorem - kolorowe wnętrza

22:08 ILOBAHIE Comments

 Duży obraz na ścianie w kolorowym pokoju z sofą na której są poduszki

Wnętrze tętniące kolorem - kolorowe wnętrza


Kolorowe wnętrza – relaks? Czy życie w chaosie? Właśnie! Na to pytanie będę chciała odpowiedzieć podczas omawiania tematu, który jest mi bardzo bliski.

Boimy się kolorów
Niewiele osób lubi kolory, przynajmniej tak twierdzą. Uważam jednak, że wszyscy je lubimy tylko boimy się ich używać. Wynika to głównie z naszego nastawienie psychicznego i poglądowego do świata. Wielu ludzi, których spotykamy, na co dzień na mieście są ubrani na czarno, szaro, beżowo i nudno. 

salon z kolorową ściana pełną obrazówMama z dzieckiem w salonie skacze po łóżkuSalon pełen światła i kolorowych dodatków

Fotel zrobiony z kulek filcowychWnętrze kolorowe z obrazem na ścianie w saloniePufa zrobiona z wełnianych pomponów

To jak człowiek się ubiera wiele o nim mówi. Jesteśmy na pierwszy rzut oka stwierdzić czy taka osoba jest szalona czy też nie, czy jest otwartym człowiekiem czy raczej zamkniętym i nieśmiałym, czy lubi nowości i doświadczać nowych wyzwań, czy jest raczej zwykłym „szarakiem”, których mijamy codziennie wielu. Właśnie! Z urządzaniem mieszkania jest dokładnie tak samo, a nawet powiedziałabym, że wnętrze w 80% zdradza nas takimi, jakimi jesteśmy naprawdę.

Malarstwo w mieszkaniuPoduszki na sofieŚciana z ozdobną makramą

Grafika w salonie oparta o ścianęPrzedpokój pełen obrazkówMieszkanie pełne światła

Wielki obraz na ścianie w lofcieKolorowy dywan w tle kominekŻółta sofa i kolorowe taborety


Wybór kolorów, dodatków, bibelotów czy mebli dużo mówi o naszych skłonnościach i upodobaniach. Często są one ukryte i tylko poprzez nieświadome skojarzenia uzewnętrzniają się w doborze kolorów, zdobień czy ustawienie pewnych elementów.

Kolor kontra modna biel

Kolorowe wnętrza nieustannie konkurują z wnętrzami urządzonymi w stylu skandynawskim, które charakteryzuje się bielą, minimalizmem, oszczędnością w szczegółach oraz sporą ilością dodatków zaczerpniętych z natury. Ostatnio pisałam post pt. poroża we wnętrzach, które to są głównym elementem takich wnętrz. Zachęcam do przeczytania. Jedyne, co łączy styl skandynawski z opisywanymi przeze mnie wnętrzami jest kolor – w tych pierwszych wnętrzach wyróżnia się też żywe kolory – jednak w ilości zdecydowanie mniejszej niż te wnętrza, które możesz obserwować czytając artukuł.

Loft pełen koloru na tle białej ścianyMocny kolor w mieszkaniu i ściana z boazeriiSzafki w kuchni w kolorze brązowym


Podczas aranżacji wnętrz trzeba uważać przede wszystkim na kolor. Dobierając dodatki, meble można w łatwy i szybki sposób przesadzić. Pisałam w przypadku postu: Kolor roku 2014, w którym wspominałam o tym jak nie popełnić gafy podczas dopierania kolorów – warto zajrzeć na bloga i wzbogacić się o porady.

Aby dowiedzieć się więcej o kolorowych wnętrzach zapiszcie się na darmowa prenumeratę miesięcznika ILOBAHIE CREATIVE.


W numerze czerwcowym znajdziesz również 7 zasad doboru kolorów do wnętrza - sprawdź czego unikać, a na co zwrócić uwagę. Ponadto dowiecie się jak odmienić swoje doniczki roślin tanim sposobem.

Baner magazynu o wnętrzach

Zamów prenumeratę już teraz:
okrągły button na bloga
___________________________
źródło fotografii: pieknoinspiracji.blogspot.com, corators.blogspot.com, iidudu.com, homeinteriordesign.blogspot.com, dekoteria.urzadzamy.pl, lialeukinterieuradvies.nl, modern24seven.blogspot.com, dulux.com.pl, styleathome.com, alittlehummingbird.com, yo6.me, homeofbambou.blogspot.com, chezagnes.blogspot.com, designoffurniture.com, saritaengellive.blogspot.com, czytajniepytaj.pl, modern24seven.blogspot.com, lauracaseyinteriors.com, zszywka.pl, czytajniepytaj.pl, blog.linklar.com.br, czytajniepytaj.pl, decor8blog.com, conchitahome-blogspot.com, zonakomforta.com, parananoivas.com.br, decoracion.facilisimo.com, fabyoubliss.com, bellakoola.com, jedynetakiewnetrza.blogspot.com, planungswelten.de, miluccia.net, casa.abril.com.br, oyshis.com, czytajniepytaj.pl, czytajniepytaj.pl, e-sciany.pl, wnetrzazewnetrza.pl.

You Might Also Like

Czytałeś już?