aranżacja wnętrza,

Aranżacja przedpokoju

14:33 ILOBAHIE Comments

Długi przedpokój z białymi ścianami

Aranżacja przedpokoju nie musi być nudna

Przedpokój to pomieszczenie, którego nie można pominąć podczas urządzania i aranżowania przestrzeni. Większość z Was projektując swoje mieszkanie zapomina o aranżacji przedpokoju lub traktuje je w sposób „olewczy”, bo przecież w przedpokoju nie spędzamy czasu z rodziną, dziećmi czy znajomymi. Nic bardziej mylnego!
Za każdym razem, gdy przychodzą do Was goście, rodzina czy sąsiedzi, witacie ich w drzwiach. Następnie zapraszacie ich do domu, czyli do przedpokoju. Dla niektórych, jak sąsiedzi, taka wizyta w Waszym mieszkaniu kończy się właśnie w tym pomieszczeniu, bo przecież nie zawsze macie ochotę wpuszczać obcą (jak by nie było) osobę do Waszego m. Zazwyczaj zamienicie kilka zdań, załatwicie szybko jakąś sprawę i „do widzenia” :) Inaczej dzieje się w przypadku przyjmowania rodziny czy znajomych, których wprowadzacie do dalszej części mieszkania.

Przedpokój częścią salonu  Aranżacja przedpokoju
Szafka na buty w przedpokoju  Aranżacja przedpokoju
Przedpokój z obrazem na ścianie i białą komodą  Dekoracyjna ściana w przedpokoju

Przedpokój jest miejscem bardzo reprezentatywnym. Jak już wcześniej wspomniałam, to miejsce pierwszego kontaktu z osobą, która zapuka do Waszych drzwi. To pomieszczenie na wstępie i jako pierwsze zdradza Was, lokatorów, jacy jesteście i czego można się po Was spodziewać wchodząc dalej. Przedpokój jest pewnego rodzaju wizytówką, która powinna współgrać z całym wnętrzem Waszego mieszkania. Nie chodzi o to, aby inwestować nie wiadomo jaką kasę w aranżację przedpokoju by tylko zyskać prestiż sąsiadów czy rodziny. Ważne, aby pomieszczenie to było zaprojektowane, czyli posiadało wszystkie niezbędne elementy, aby ułatwiały Wam funkcjonowanie. Ponadto powinno być ono schludne i przestrzenne. Właśnie! Przestrzenne - przedpokoje zazwyczaj nie ma okien i trzeba przewidzieć oświetlenie, które pomoże Wam znaleźć buty na dole w szafie, czy będzie Was idealnie oświetlało podczas przeglądania się w lustrze.

Wnętrze przedpokoju  Czarny dywanik w przedpokoju  Aranżacja przedpokoju

W trakcie zmian, jakie będziecie wprowadzać w swoich domach warto abyście pamiętali o metrażu, jaki ma Wasz przedpokój. Przedpokój to pomieszczenie, które z założenia jest małe i trzeba ostrożnie dobierać dodatki, aby nie zagracić przestrzeni. Powinno się też zadbać o kilka najważniejszych elementów, takich jak: szafa wieszak, lustro, siedzisko czy komoda lub stolik.

Wieszaki i szafki w przedpokoju, kolorowy dywan i szafka na buty  Aranżacja przedpokoju  Przedpokój z wieszakiem zamiast szafy


Ciekawy dywan w przedpokoju  Roślina w przedpokoju na podłodze  Wielkie lustro z półką na klucze

Szafa powinna być pakowana, duża i najlepiej umieszczona we wnęce – o ile taką posiadacie. Na rynku jest wiele ciekawych modeli, które świetnie się sprawdzają. Oczywistym i udanym modelem jest ta z lustrem umieszczonym na drzwiach przesuwanych czy otwierających się. Wielu z Was zapewne nie ma miejsca na wstawienie tak wielkiej pakownej szafy, co spowoduje, że w przedpokoju zrobi się wąskie gardło, które nie będzie funkcjonalne, bo mijanie się w nim dwóch osób stanie się uciążliwe.

    Szafka na buty w małym przedpokoju z widokiem na salon


    Półka na klucze w przedpokoju

Zawsze wszystkim doradzam, aby w swoich przedpokojach przewidzieli siedzisko, które pomoże Wam czy gościom podczas zakładania obuwia. Na rynku jest szeroka paleta wzorów, kolorów i stylów, z których z pewnością wybierzecie coś pod Wasz gust. Zachęcam jednak do zakupu, który nie będzie piątym czy siódmym krzesłem z kompletu krzeseł z jadalni, tylko tzw. freekiem, meblem z innej bajki. Wzbogaci ono przestrzeń, wpuści nieco świeżości i szaleństwa.

Gdy będziecie dobierali do Waszego przedpokoju lustro, pomyślcie nad połączeniem go z komodą, stolikiem, miejscem na klucze, smycz dla psa czy listy, które przyniesiecie ze sobą wracając do domu. Blat sprawdzi się podczas odbierania paczki od listonosza.

    


Wiecie już, na co zwrócić uwagę podczas aranżowania wnętrza, które razem z Wami wita Waszych gości. Pamiętajcie, aby nie zostawiać tego pomieszczenia na koniec, aranżując wnętrze myślcie o nim jako o całości.

___________________________
źródło fotografii: urządzamy.pl, thingstolove.se, myscandinavianhome.blogspot.com, lovingit.pl, kwstudio.pl, studioloko.pl, stephaneyck.ro, veryfirstapartment.blogspot.com, kolorumwnetrza.blogspot.com, domoweinspiracjeiplany.blox.pl.

You Might Also Like

Czytałeś już?