dekoracja do wnętrza,

Poroża i rogi we wnętrzach

14:10 ILOBAHIE Comments

aranżacja wnętrza porożami

Poroża i rogi we wnętrzach

Jestem ciekawa, co sobie pomyśleliście, gdy przeczytaliście tytuł tego artykułu?

Poroża we wnętrzach są dekoracją bardzo modną w ostatnim okresie, szczególnie, dlatego, że kojarzą się ze skandynawskimi wnętrzami, które od dłuższego czasu królują wśród aranżacji wnętrz. Naturalność, łagodność i pastele w kolorze, przestrzenność i delikatność to tylko niektóre cechy, które charakteryzują styl skandynawski. Wnętrza w stylu skandynawskim są schludne i piękne. Jedną z głównych dekoracji, które powinny się znajdować w takim wnętrzu są poroża – np. jelenia czy łosia.

Ściana biała z rogamiDekoracja ściany porożemRogi we wnętrzach

Poroża we wnętrzachDekoracje wnętrza z porożemPoroże wiszące na ścianie nad łóżkiem

Jednak dekoracja ta ma tyle samo zwolenników, co i przeciwników. Dokładnie tak samo ma się rzecz z futrami i to nie tylko we wnętrzach. W zasadzie to głównie w modzie.

Wnętrze skandynawskie z porożemporoże we wnętrzu skandynawskimBiuro z porożem

Dekoracja sypialni porożemWnętrze z porożem na ścianieWnętrze rustykalne z porożem na ścianie

Mi osobiście podoba się taka dekoracja, chociaż za każdym razem jak zaczynam się głębiej nad tym zastanawiać pojawiają się wątpliwości, co do sposobu, w jaki są pozyskiwane – zawsze kończy się smutną konkluzją, którą Mateusz mi przedstawia. Ja jednak zawsze wtedy staram się wierzyć (pewnie naiwnie), że wszystkie poroża pochodzą z naturalnych tzw. „zrzutów”. Przypomnę, dla tych, co nie posiadają wiedzy – Łosie zrzucają poroże po okresie godowym, starsze osobniki robią to w listopadzie, a młode w grudniu i styczniu.
Wnętrza skandynawskie dekoracje poroże
Dziś skupię się na tej estetycznej stronie owej dekoracji głównie ściennej, ale i nie tylko. Przedstawię kilka sposobów, w jaki można eksponować poroża oraz jaki ewentualny zamiennik zastosować.

Sofa w salonie i nad nią porożeBiała ściana z porożemPoroże wiszące na ścianie w salonie z dwiema sofami

Poroża można wykorzystać, jako:


- dekoracja do powieszenia
- budulec przy tworzeniu biżuterii
- jako półkę
- jako lampę
- jako wieszak
- jako inne elementy do aranżacji wnętrza

DEKORACJA POROŻEPoroża we wnętrzachPomalowane poroże dekoracyjne

Poroże jako lampa wiszącaPoroża jako stojak na biżuterięDekoracyjne poroża do nowoczesnego wnętrza

Poroża DIY 


Jeżeli nie macie sposobu, możliwości czy dojścia do oryginalnych poroży to uwaga – istnieje bardzo prosty sposób na to, abyście takie poroże zrobili sobie sami. Wystarczy, że klikniecie tutaj, aby przejść do instrukcji DIY.

Poroża jako dekoracja na ścianęSiodełka poukładane jedno obok drugiego


Pamiętajcie, że wszystko, co pochodzi z natury i jest legalnie zdobyte może być użyte do aranżacji wnętrza. Każdą rzecz, którą znajdziecie, czy to będzie kamień, gałąź czy szyszki, to doskonałe przedmioty do tego aby wprowadzić do Waszego wnętrza odrobinę naturalności.

Poroże w biurzePoroża na których wiszą ubraniaPoroże jelenia w holu

Miłego DIY z ręcznie robionym porożem :)
łosie zrzucają poroża w okresie godowym
___________________________
źródło fotografii: domosfera.pl, lovingit.pl, recyclart.org, houseofearnest.com, bravenewhome.com, spicybiscotti.com, furnish.co.uk, housetohome.co.uk, noglitternoglory.com, erikabrechtel.com, camillestyles.com, pinterest.com, uk.eonline.com, shopnectar.com, houzz.com, indulgy.com, decorpad.com, wikipedia.org, atlantahomesmag.com.

You Might Also Like

Czytałeś już?