dekoracja do wnętrza,

Miedź kolorem dodatków

14:11 ILOBAHIE Comments

Miedziana lampa wisząca nad białym stołem w stylu skandynawskim

Miedź kolorem dodatków

Miedź była używana przez ludzi od najdawniejszych czasów. Pierwsze ozdoby miedziane znalezione w Iraku pochodziły z IX w. p.n.e. Jest to jeden z najstarszych metali, który jest znany człowiekowi.


Właściwości miedzi

- antybakteryjna
- odporna na korozję
- nie starzeje się
- łatwo się przetwarza
- trwałość
- redukcja ruchów cieplnych
- niewielki ciężar

Zastosowanie miedzi

Miedź ma wiele zastosowań, jednak najczęściej kojarzymy ją z materiałem, który jest wykorzystywany przy produkcji rur. Metal ten stosowany jest również w ogrzewaniu podłogowym w instalacjach gazowych czy w systemach solarnych. Jednak to tylko kilka możliwości, w jakich możemy spotkać ten materiał.W architekturze miedź stosowana jest również na pokrycia dachowe, okładziny ścienne czy rynny.

1. Centrum radioterapii w Holf w Niemczech
2. Biblioteka w Luckenwalde
3. Schron dla turystów nad brzegiem jeziora w Northumberland w Anglii


Dziedzina architektury, jaką są wnętrza nie pozostała tu ominięta. W zeszłym roku na rynku zaczęły pojawiać się produkty wykonane z miedzi, takie jak baterie kuchenne, łazienkowe, zlewy czy nawet wanny. Elementy dekoracyjne też mają wiele przykładów, które możecie oglądać podczas czytania artykułu, np. krzesła, stoły, lampy, wazony, misy, świeczniki i wiele innych.Miedź jest materiałem estetycznym i eleganckim. Wszystkie dodatki do wnętrza wykonane z miedzi sprawiają wrażenie delikatnych, minimalistycznych i lśniących, ale nie przytłaczają jak bywa to w przypadku złota. Wprowadzając ten materiał w postaci dodatków do swojego mieszkania jednocześnie podniesiesz wartość pomieszczenia, nadasz mu szyku i nowoczesnego klimatu.


Miedź oferuje paletę barw zmieniających się w czasie pod działaniem naturalnych czynników - od lśniących nowych form, poprzez głębokie brązy do żywej zieleni, patyny czy starej miedzi. Efekt ten można uzyskać i utrzymać w dowolnym stadium ich rozwoju przy zastosowaniu różnych technik obróbki przy produkcji.Miedziane naczynia, miedziane garnki


Przeglądając sieć możecie napotkać na wiele naczyń, garnków i innych kuchennych narzędzi wykonanych z miedzi, które przyciągają wzrok. Ja napotkałam na niemiecką firmę Weyersberg, która ręcznie robi garnki z 90% czystej miedzi, co daje poczucie wartościowego produktu. Naczynia te, dlatego też są bardzo drogie. Mimo ceny warto pokusić się o dobry produkt, chociażby ze względu na jego zalety – naczynia z miedzi wygrywają z innymi naczyniami ze stali, aluminium i pozwalają na oszczędzanie energii zużytej podczas gotowania, przewodzą o 25 niż stal i o 9 niż aluminium razy więcej ciepła, za czym idzie szybsza obróbka termiczna i zdrowsze jedzenie. 
Naczynia z miedzi się przepiękne jednak są tez bardzo drogie. Miedziane garnki, rondle i patelnie Weyersberg to produkty najwyższej, jakości stworzone dla tych, którzy poszukują jakości, dobrego stylu i tradycji w kuchni.Miedź a ekologia

Miedź może być wielokrotnie przetwarzana, bez utraty swoich właściwości fizycznych, co podnosi wartość tego niesamowitego materiału. Jest to materiał bezkonkurencyjny w dziedzinie recyklingu, dlatego weźcie to pod uwagę, gdy będziecie wybierać dodatki do wnętrza swojego domu.
___________________________
źródło fotografii: mediaking.pl, pinterest.pl, lumina.sklep.pl, muratorplus.pl, copperalliance.pl, dom.pl, djakdesign.pl, minimalux.com, knoll.com, williams-sonoma.com, food52.com, arteglaciss.com, ebay.co.uk, pixabay.com, bednest.com.au, bryla.pl.

You Might Also Like

Czytałeś już?