Kolor,

Kolor roku 2014 Radiant Orchid

11:30 ILOBAHIE Comments

purpurowe sofy na tle dużych okiem z fioletowymi zasłonami

Kolor roku 2014 Radiant Orchid


Kolor Purpurowy, fioletowy, kwiatu orchidea to określenia, które doskonale obrazują tegoroczny kolor, który króluje nie tylko w modzie, ale również we wnętrzach czy branży kosmetycznej.


Kilka dni temu mogliście przeczytać post pt. Miedź kolorem dodatków, w którym jak sam tytuł wskazuje omawiałam dodatki do wnętrz, które są wykonane z materiału, który posiada niesamowite właściwości - zachęcam do przeczytania.


Według amerykańskiego instytutu Pantone Color Institute zajmującego się wybieraniem kolorów, kolorem roku 2014 został odcień, który ma dominować w trendach przez cały bieżący rok.

18-3221 Radiant Orchid


Różowe fotele na tle białej ścianyKolor roku 2014 Radiant OrchidKolor roku 2014 Radiant Orchid

Kolor roku 2014 we wnętrzachJadalnia z fioletowymi krzesłami Miedziana lampa we wnętrzu
W skład powyższego koloru wchodzą:

- fiolet, jest kolorem, który wycisza i zachęca do rozmyślań, jest pochodnym kolorem od niebieskiego i czerwonego – RGB (184, 3, 255), CMYK (28%, 99%, 0, 0).
- róż, łagodzi konflikty i obniża ciśnienie, jest połączeniem dwóch kolorów, czerwieni i bieli – RGB (255, 204, 221), CMYK (0, 20%, 13%, 0).
- fuksja, intensywny kolor różowy - RGB (255, 0, 255), CMYK (9, 100, 0, 0).

Marmurowe ściany i kryształowy żyrandolRóż jako kolor rokuKolor roku 2014 Radiant Orchid

Kolor roku 2014 Radiant OrchidWnętrze z purpurowymi dodatkamiFotel w kolorze roku 2014 Radiant Orchid

Powyższy trend kolorystyczny nie oznacza, że musicie przemalować całe mieszkanie na kolor orchidei…oznacza to jednak, że na wiosnę warto zmienić Wasze pomieszczenia za pomocą kilku dodatków w tym kolorze. Przygotowałam kilka propozycji, które pomogą Wam w stworzeniu nowoczesne i modnego wnętrza.

Bukiet z purpurowych i różowych kwiatówSofa w kolorze purpurowym na tle zasłon różowychSzezlong różowy

Pamiętajcie, że z dodatkami nie można przesadzić, wnętrze trzeba urządzać z głową i nie można dać się ponieść fantazji. Jeżeli spowodujesz, że Twoja przestrzeń będzie przeładowana danym kolorem stanie się wnętrzem bardzo ciężkim i przytłaczającym, a co gorsze będzie powodować poczucie chaosu, za czym idzie ciągłe napięcie i zdenerwowanie.

Kolor purpurowy w sypialniRadiant Orchid kolorem rokupurpurowa sypialnia

Pamiętaj również, aby podczas dobierania dodatków zadbać w miarę możliwości o ten sam odcień koloru. Bardzo łatwo popełnić błąd przy wybieraniu elementów, które kupuje się oddzielnie w różnych sklepach. Sposób na to jest prosty, w zasadzie są dwa :) Pierwszy polega na znalezieniu najlepiej w internecie 2-3 kolorów z tej samej „rodziny” (czyli kolorów pokrewnych), bądź fotografii, które posiadają kolory, które chcecie wprowadzić do wnętrza następnie wydrukuj sobie zdjęcia tak aby były ułożone jedno obok drugiego. 

Kolor roku 2014 Radiant OrchidLampy purpurowe

Kolejny sposób to wizyta w sklepie z farbami do wnętrza i znalezienie próbek (pasków z kolorami) z odpowiednimi odcieniami. Podczas wybierania dodatków do wnętrza będziesz mieć już ściągawkę i wiesz, że popełnienie błędu zminimalizowałeś praktycznie do zera. Poniżej specjalnie dla ciebie zestawienie kilku kolorów, które pomogą w zakupach.

Kolor roku 2014 Radiant Orchid

Kolor roku 2014

Jednak zanim zaczniecie pracę musicie sami oceńcie czy w takim wnętrzu czulibyście się dobrze czy też nie? Bo ja chyba nie…
aranżacja wnętrza
___________________________
źródło fotografii: 212concept.com, enpundit.com, wikipedia.org, wjakwnetrze.pl, beautifulhabitat.com, marcusdesigninc.blogspot.com, nonakedwindows.com, lovingit.pl, fabricshopperonline.com, purodeco.com, yahoo.com, huffingtonpost.com, mindfuldesignconsulting.com, thekimchronicles.com, housebeautiful.com, justinlovewithberni.files.wordpress.com, homedecormadeez.com.

You Might Also Like

Czytałeś już?