czarno białe wnętrza,

Wzory geometryczne we wnętrzach

22:46 ILOBAHIE Comments


WZORY WE WNĘTRZACH

Wzory geometryczne we wnętrzach


Wzory geometryczne we wnętrzach to motyw, jaki możemy spotkać przeglądając inspiracje wnętrz mieszkalnych w internecie. Wszystko, dlatego iż geometria jest w modzie. Paski, trójkąty, kwadraty i inne wieloboki w połączeniu z czystym i schludnym wnętrzem tworzą bardzo ciekawe połączenie.
Wzory te można spotkać w zasadzie w każdej postaci – dywany, abażury, kubki, grafiki, fotele, zasłony i wiele innych elementów wyposażenia wnętrza. Małe, duże, symetryczne i te niepoukładane w zasadzie pełna dowolność formy i kształtu.


Podczas wprowadzania wzorów do pomieszczenia należy wziąć pod uwagę kilka czynników:

1 przede wszystkim wielkość pomieszczenia, w którym wzór będzie „mieszkał” – nie należy przesadzić z rozmiarem oraz ilością wzoru, aby nie wprowadzić chaosu i bałaganu2 wielkość i natężenie wzoru – ważne jest zachowanie proporcji podczas wybierania wzoru na firanki, dywan czy kanapę. Duże powierzchnie pokryte wielkimi wzorami nie zawsze prezentują się dobrze.

3 na czym wzór będzie umieszczony – wiadomo, że sofa, firanka czy dywan to dosyć duże powierzchnie, które powinny ze sobą współgrać, dlatego też warto przemyśleć zanim zdecydujemy się na konkretny design4 w jakim kolorze jest wzór, który chcemy posiadać – najpopularniejszym zestawieniem jest czerń i biel, jednak całkiem niedawno pojawiły się wzory geometryczne w odcieniach pastelowych. Warto zauważyć, że kolorowe dodatki pięknie wyglądają na tle jednolitego koloru, dlatego gdy mamy jednokolorową kanapę warto umieścić na niej kolorowe poduszki, które stworzą ciekawą bryłę.


Jeżeli boicie się zacząć kombinować ze wzorami podczas wprowadzania ich do swoich mieszkań, zacznijcie od małych przedmiotów, typu kubek, podkładka, poduszka, a następnie stopniowo dodawajcie kolejne elementy czy śmielsze wzory. 
Pamiętajcie, że geometria to nie tylko wzory, ale również przedmioty. Aby Wasze wnętrze współgrało z elementami wyposażenia warto rozejrzeć się za innymi geometrycznymi elementami. Dobrym przykładem są lampy, poduszki w różnych kształtach, ciekawe designerkie krzesła, fotele czy pojedyncze oryginalne meble.
W ofercie ILOBAHIE znajdziesz przedmioty z wzorami geometrycznymi, które pomogą Ci zmienić wnętrze swojego mieszkania.

          

DaWanda.pl poleca plakaty ILOBAHIE w kategorii "TrójkΔty i kwa☐raty".


Ja uwielbiam wnętrza, które są jasne, przestronne i pełne przestrzeni. Takie pomieszczenia są charakterystyczne dla stylu skandynawskiego, który cechuje się lekkością, jasnymi barwami i naturalnymi materiałami. Według mnie to idealne wnętrza do wprowadzania koloru, faktury czy innych niecodziennych przedmiotów.


Napisz w komentarzu, jakie są Twoje doświadczenia z wzorami geometrycznymi. Chętnie przeczytam jak sobie z nimi radzicie.

You Might Also Like

Czytałeś już?