dekoracje handmade,

Wielkanocne wieńce na drzwi

15:06 ILOBAHIE Comments


Wielkanocny wieniec na drzwi
Zbliżają się święta Wielkanocne, więc to najlepszy czas na to aby stworzyć przepiękne dekoracje świąteczne.
W kolejnym etapie inspiracji przedstawię Ci Wielkanocne wieńce na drzwi. A już za kilka dni przepiękne dekoracje świąteczne, które będziesz mógł pobrać za darmo i wykonać w domu. Przypominam, że kilka dni temu pisałam post pt. Wielkanocnepisanki DIY.

Kiedyś, gdzieś … przeczytałam, że wieńce były symbolem magicznym, oznaczał nieskończoność i krąg życia. W czasach dzisiejszych znaczenie symboliczne zsunęło się na drugi plan i dekoracje te stały się głównie ozdobą wnętrza. 


Oczywiście są jeszcze wieńce pogrzebowe, ale to zupełnie inna kwestia. Dekoracje w formie okrągłej podstawy udekorowanej różnymi dodatkami stały się niezwykle popularne. Pasują w zasadzie na każda okazję, święto, uroczystość, pory roku czy jako właśnie „upiększacz” przestrzeni.


Wieńce zaczęły pojawiać się na stołach, przy schodach, zawieszone nad stołami czy na bramie przepięknego ogrodu. Jednak najczęściej wieniec można spotkać zawieszony na drzwiach wejściowych i dziś właśnie takie chciałabym Ci przedstawić.
Zwróć uwagę, że większość wieńców jest zrobiona z kwiatów - żywych bądź sztucznych, patyczków i drobnych elementów dekoracyjnych. 


Do wykonania wińca Wielkanocnego możesz użyć bazi, bukszpanu, gałązek z drobnymi zielonymi listkami lub skorzystać ze sztucznych kwiatów, które można dostać np. w kwiaciarni.


Do stworzenia takiej ozdoby wystarczy Ci sekator lub ostre nożyczki, obręcz, którą łatwo zdobić z patyczków i drutu (zdjęcia poniżej) lub możesz ją zakupić np. w empiku (obręcz ze styropianu). Dobrym podkładem są również zielone pianki lub wiklinowe obręcze, które również możesz zakupić w kwiaciarni.


Zatem do dzieła! Nie zostało Ci już dużo czasu. Podziel się ze mną swoimi dekoracjami świątecznymi na FB ILOBAHIE.

__________________________

źródło fotografii: kuferdekoracji.pl, pomyslynazakupy.pl, mybaze.com/zastyglanatura, stylowi.pl, twojekwiaty.pl, katochinews.blogspot.com, pinterest.com.

You Might Also Like

Czytałeś już?