pokój dla chłopca,

Wnętrze dla silnego mężczyzny

12:31 ILOBAHIE Comments

Wnętrze dla silnego mężczyzny

Przyszedł czas, aby podzielić się z Wami moją wizją pokoju dla chłopca. No to zaczynamy… 


Dokładnie tak samo jak w przypadku pokoju dziewczynek, i to wnętrze powinno przewidywać kilka ważnych stref jak: miejsce do spania, zabawy czy nauki. 

Miejsce, w którym będzie przebywał Wasz maluch powinno oddawać jego charakter. Na początku rozważań nad urządzeniem pokoju powinniście się zastanowić, co najbardziej lubi Wasze dziecko, czym się interesuje i w co najbardziej lubi się bawić. Te elementy z pewnością pomogą Wam przy wyborze elementów dekoracyjnych i pokażą, w którą stronę powinniście podążać. 


Najciekawiej rzecz ma się w przypadku, gdy maluch ma zainteresowania, jak np. dzika przyroda, dinozaury, kosmos, bycie strażakiem czy kolejarzem, warto wtedy wykorzystać tą tematykę chociażby przy dobieraniu kolorów, mebli i dodatków do wnętrza. 


Miejsce do nauki dobrze gdyby znajdowało się z dala od miejsca, w którym chłopiec się bawi – pomoże to podczas nauki w skupieniu się.


Dzieci najczęściej bawią się na podłodze, dlatego też dobrze gdybyście przewidzieli to i dostosowali podłogę w taki sposób, aby nie była nadmiernie zastawiona innymi meblami czy pudełkami. Warto aby podłoże do zabawy było miękkie.


W przypadku dziecka, które jest odkrywcą czy ludzi dziką przyrodę, ciekawym rozwiązaniem jest usytuowanie łóżka nad podłogą, np. w formie chatki, czy domku na drzewie. Daje to możliwość wykorzystania przestrzeni pod łóżkiem na szafki z ciuszkami czy pojemniki na zabawki. Pamiętaj jednak, że mniejsze dzieci lubią, kiedy rodzic do snu czyta im ulubioną bajkę lub po prostu lubią zasypać z rodzicami, dlatego warto przewidzieć łóżko, które pomieści nie tylko malucha, ale i Ciebie. 


Dzieciaki maja nieograniczoną wyobraźnię, która pozwala im przeżywać niesamowite historie. Dlatego też zastanówcie się, czy nie warto pokusić się o miejsce, które będzie miejscem tajemniczym, miejscem, w którym będzie można się chować, ukrywać czy marzyć w samotności. Dzieciaki kochają kryjówki, zakamarki i miejscówki, które na pozór są niewidoczne, gdzie mogę się ukryć. Poniżej kilka przykładów domków, kryjówek i schowków.


Dzieci zawsze mają wiele do zrobienia, nieustannie są zajęte i mają główki pełne pomysłów. Właśnie, dlatego pokoje dzieci powinny być pięknie zaprojektowane i przede wszystkim funkcjonalne. Odpowiednie przedmioty, które w nich umieścimy powinny pobudzać ich wyobraźnię i rozwijać pasję do odkrywania świata.

___________________________
źródło fotografii: zyrafyzszafy.blogspot.com, breathehappiness.co.uk, pinterest.com, thedesignchaser.com, livetsbubbla.blogspot.com, zszywka.pl, czterykaty.pl, penny.pl, lovingit.pl, lopezgarciadecoracion.blogspot.com, nietylkodzieciaki.pl, podobasie.net, mdizajn.pl, dekoratorniatv.pl, funkydiva.pl, elizabethlyonsdesigns.com, muratordom.pl, housetohome.co.uk, modernlokum.com.

You Might Also Like

Czytałeś już?