kwiaty we wnętrzach,

Rośliny we wnętrzu

14:45 ILOBAHIE Comments

Rośliny we wnętrzu

Do napisania tego artykułu przyczynił się Mateo, od którego często słyszę: „Co Ty widzisz w tych kwiatkach?” ;) Kochany…, a co fajnego jest w konsoli…

Rośliny są fundamentalną częścią Ziemi, bez nich nie mogłaby istnieć większość form życia - w tym również my. Dla wielu organizmów rośliny stanowią źródło pokarmu, są schronieniem i podstawowym komponentem kształtującym siedlisko. Natomiast dla nas są dostawcami: tlenu, pożywienia, włókien, drewna, papieru, paliw, leków, barwników, żywic, olejków eterycznych, kauczuku, są również elementem dekoracyjnym oraz hobby.

Rośliny w mieszkaniu

Kreując wnętrze warto się zastanowić nad kolorystyką, jaką chcemy uzyskać podczas wprowadzanie roślin do naszego mieszkania. W chwili obecnej na rynku możemy spotkać szeroką paletę kolorystyczną roślin. Dodatkowo kwiaty, które w ciekawy i oryginalny sposób wyeksponujemy nabiorą interesującego wyglądu, a nasze mieszkanie będzie wyglądało nietuzinkowo. W zależności od naszej kreatywności możemy stworzyć z roślin niepowtarzalną dekorację, która wzbogaci naszą przestrzeń. 

Słysząc roślina we wnętrzu od razu widzimy przed oczyma parapet zastawiony donicami. Otóż tym postem chciałabym zmienić Wasze podejście do kwiatów. Kwiaty mogą stać wszędzie, pod warunkiem, iż mają odpowiednia ilość światła do funkcjonowania. Nie trzeba być florystą, aby stworzyć pomysłowe zestawy różnych gatunków, które będą współgrać z Wasza przestrzenią. Właśnie, dlatego chciałabym Wam przedstawić kilka ciekawych aranżacji roślin, które można samemu wykonać, i to nie drogim kosztem.


Sposoby eksponowania roślin.

W szkle

To bardzo prosty sposób na stworzenie kompozycji kwiatowej. Do wykonania potrzebujesz zaledwie kilku przedmiotów: wazon, misę lub paterę, kamyki, które kupisz w każdym lepszym sklepie ogrodniczym, oraz kilka roślin. W przypadku roślin warto wybierać gatunki, które są z tej samej rodziny, bądź potrafią rozwijać się w takich samych warunkach.

W naczyniach

Na pewno masz w domu jakieś stare naczynia, a jeśli nie…to warto wybrać się na pchli targ lub bazar ze starociami, na którym na pewno znajdziesz coś, co będzie świetnie wyglądało w Twoim wnętrzu. 


W białej ceramice

Tak jak w przypadku szkła, które pasuje niemal do wszystkiego, tak z białą ceramiką należy uważać. Nie do każdego wnętrza się nadaje i nie w każdym wnętrzu będzie prezentować się dobrze. Warto pamiętać, że doniczkę, osłonę dobieramy do rośliny, a nie na odwrót.


Wiszące

Wiszące dekoracje roślinne świetnie się sprawdzają w kuchni, gdy chcemy mieć dostęp do świeżych ziół czy przypraw. Pokój dzienny, sypialnia czy w łazience również można pokusić się o takie ozdoby, które wzbogacą wnętrze.


Kompozycje w skrzyniach

Przepięknie prezentują się kompozycje z roślin. Takie zestawy idealnie pasują na stół bądź stojące na komodzie w korytarzu. Najlepsze kompozycje są zrobione własnoręcznie. 


Mini szklarnie

Szklarnia to dobry początek na eksperymentowanie z roślinkami. W sklepach można znaleźć przepiękne mini szklarnie, które świetnie sprawdzą się na parapecie Twojego salonu. Rośliny o lśniących liściach nadają przestrzeli przepychu. Dzięki olbrzymim kwiatom, możesz w łatwy sposób przedzielić przestrzeń tworząc dwie strefy w jednym pomieszczeniu. Rośliny smukłe i wysokie powodują, że wnętrze wydaje się wyższe. Dzięki pnączom możesz uzyskać efekt dzikiej przyrody.

Warto, więc wkomponować w nasze wnętrze ciekawe rośliny, które będą cieszyć oczy, wprowadzać nas w dobry nastrój i czynić nasz dom bardziej przytulnym, zdrowszym i piękniejszym.

:)

___________________________
źródło fotografii: pinterest.com, garderobe33.blogspot.com, galeria-empire.pl, kwiatydlabiura.pl, myurbio.com, deccoria.pl, pomyslynazakupy.pl, houzz.com, ikea.com, blog.awx2.pl, westelm.com, fairy-in-the-house.blogspot.com, funkyjunkinteriors.net, savoirflairweddings.com, e-ogrodek.pl, blog.nisza-design.pl, stylowi.pl, suculentasminhas.blogspot.com, stephaniefanficsubteam.wordpress.com, idalast.bloog.pl, thethousands.com.au, sklep.donwil.pl, urzadzamy.pl, kwiatkibratki.pl, twojediy.blogspot.com, dornob.com, zszywka.pl, wszystkookuchni.pl, decomanka.blogspot.com, designyourlife.pl, apetycznewnetrze.blogspot.com, lovingit.pl, deco-design.biz, fab.com, ajotdesign.blogspot.com, nordicdesign.ca, nowoczesne-donice.pl, articulo.mercadolibre.com, urodaizdrowie.pl, designstudio.com.ec.


You Might Also Like

Czytałeś już?