pokój dla dziecka,

Pokój marzeń nie jednej młodej damy

20:12 ILOBAHIE Comments

Pokój dla dziewczynki

Bardzo chciałam napisać o pokojach dla dzieci, które są urocze, i przypominają mi dzieciństwo. Podczas szukania inspiracji i materiałów stwierdziłam, że ciężko będzie opisać wszystko w jednym artykule, dlatego też postanowiłam, że podzielę go na kilka części:

Pięć tematów, które w niewielkim odstępie czasu będę publikować na blogu ILOBAHIE.

Pokój marzeń nie jednej młodej damy

Urządzanie pokoju dziecięcego nie należy do łatwego zadania. Bardzo często staramy się go zaaranżować w sposób, w jakim sami chcielibyśmy w nim mieszkać, biorąc nasze upodobania i potrzeby pod uwagę. Dlatego bardzo ważnym czynnikiem przy projektowaniu takiego wnętrza jest rozmowa z dzieckiem i uważne słuchanie tego, jakie ma potrzeby. Warto pomyśleć nad miejscem do zabawy – to przestrzeń, w której Twoja pociecha będzie spędzać najwięcej czasu, oraz nad miejscem do nauki czy czytania książek.


W przypadku dziewczynek sprawa nieco się komplikuje w momencie, gdy mała Mi mówi tak: „chcę różowe ściany, różowy dywan, różowe meble i dużo, ale to dużo różowych rzeczy. Na poduszkach Hello Kitty na firankach Hello Kitty i pościel też chcę mieć w Hello Kitty” – reasumując mała Mi wymarzyła sobie pokój księżniczki. I co teraz? ;) 


Osobiście nie mam nic przeciwko różowemu, ale… musi on być jednak dobierany z rozwagą i poczuciem estetyki, a nie tworzyć bazę wyjściową, do której dobiera się resztę. Każdy rodzic ma ogromny wpływ na to, kim staje się jego pociecha i jak kształtują się jej gusty i wartości. To, w jaki sposób nakierujemy dziecko od najmłodszych lat zależy tylko i wyłącznie od nas. Dlatego warto stymulować rozwojem dziecka chociażby poprzez pokój, który jest jego oazą. 
Pokój, w którym mała Mi będzie spędzać większość swojego dnia powinien być przytulny i spokojny i harmonijny. Powinien być tak zaaranżowany, aby nie chciała z niego wyjść. Pokój dziecięcy nie zawsze musi być kolorowy – według mnie wręcz nie powinien. Dzieci i tak mają wiele kolorowych zabawek, które w połączeniu z kolorowymi meblami czy ścianami tworzyłyby okropny chaos i potęgowałyby poczucie ciągłego bałaganu czy nawet agresji u dziecka. Zamiast całej palety tęczy w takim wnętrzu warto używać stonowanych kolorów jak szarości, pastele, biele, które będą uspokajać i stymulować. Naturalny, stonowany i miły dla oka pokoik na pewno będzie idealny dla Twojego dziecka. Pokoje, które są zachowane w jasnej tonacji łatwiej zmieniać czy odświeżać – wystarczy zmiana kilku dodatków, bądź wprowadzenie dodatkowego koloru, który będzie widoczny w kilku przedmiotach. O dekoracjach i dodatkach dla maluchów napiszę w innym poście.
Pamiętaj, że pokój, który ślicznie zaaranżujesz dla swojego malucha to przestrzeń, dzięki której możesz spędzać z dzieckiem czas i rozwijać z nim wyobraźnię, która wzbogaci jego dzieciństwo.

Napisz w komentarzu jak Ty widzisz pokój swojego dziecka?

___________________________
źródło fotografii: nietylkodzieciaki.pl, pieknoinspiracji.blogspot.com, babeczkaa.blox.pl, cocokureczka.blogspot.com, lovingit.pl, emem.pl, mieszkanioweinspiracje.pl, artviz.pl, inspiracjeonline.pl, zyrafyzszafy.blogspot.com, indulgy.com, makehomeeasier.pl, fashionitka.pl, czterykaty.pl.

You Might Also Like

Czytałeś już?