domowa galeria,

Fotografia jako dekoracja wnętrz

20:46 ILOBAHIE Comments


Czy fotografia jest dobra na dekorację wnętrza?

Decydując się na wprowadzenie fotografii do wnętrza istotne jest wcześniejsze przeanalizowanie kilku ważnych czynników, które pomogą Ci w dokonaniu wyboru. Ważne jest abyś odpowiedział sobie na pytania:

1. Co dokładnie chcesz uzyskać wprowadzając fotografię do pomieszczenia?
2. W jakim pomieszczeniu będzie ona eksponowana?
3. Co fotografia ma przedstawiać?
4. Jak będziesz się czuć z tym, a nie innym tematem zdjęcia?
5. Jak bardzo zdjęcie jest dla Ciebie istotne i dlaczego?
6. Sposób ekspozycji.
źródło: skandichic.pl

Pomieszczenie

Wiadomo, że zdjęcia, które powiesisz w salonie nie będą się dobrze prezentowały w sypialni i na odwrót. Salon jest pomieszczeniem, do którego zapraszamy znajomych, rodzinę czy sąsiadów i spędzamy miło czas. 
Sypialnia natomiast jest miejscem spokoju, ciszy i intymności. Jest miejscem, do którego tylko Ty masz dostęp, – dlatego też w tym pokoju powinieneś powiesić zdjęcia tematycznie inne od tych, co w salonie. 
źródło: lovingit.pl

Efekt

To bardzo ważna kwestia przy wyborze fotografii do domu, nad którą warto abyś się zastanowił. Dlaczego? Otóż, dlatego, że podczas projektowania swoich mieszkań, kierujemy się dwoma aspektami. Pierwszy z nich to chęć uzyskania luźnej atmosfery, swobodnego klimatu, który nada inności czterem ścianom, ale jednocześnie będzie odzwierciedlał właściciela. Drugi zaś, to prestiż. Chęć uzyskania wnętrza, które będzie reprezentowało dorobek właściciela bądź będzie „na czasie” – po prostu modne (modne może być również w przypadku pierwszej kwestii). 
źródło: kokoshkablog.pl

Co na fotografii? 

Treść zdjęcia oczywiście wiąże się ściśle z miejscem, w którym będzie wisiało. Ważne, aby przed podjęciem decyzji o wyborze tematu, zastanowić się nad naszymi uczuciami, czyli co będzie się z nami działo w momencie, gdy będziemy codziennie kilkadziesiąt razy spoglądać np. na łąkę, zdjęcia dzieci czy np. akty. Istotne, aby fotografia przedstawiała tematykę, która Cię interesuje, coś, co nie jest ciężkie, a jest lekkie i przyjemnie, wtedy fotografia stanie się częścią wnętrza i nie będzie się w niej wyróżniać – chyba, że to celowy zabieg.
źródło: lovingit.pl

To zdjęcie jest dla mnie osobiste

Jeżeli zdjęcie jest dla Ciebie bardzo ważne, np. zdjęcie zmarłej osoby, wtedy warto pomyśleć nad szczególnym miejscem. Zdjęcia rodzinne, które są naszymi osobistymi pamiątkami warto ulokować np. w sypialni, holu, czy pomieszczeniu typu biblioteka czy gabinet.  

źródło: indulgy.com

Ekspozycja

Sposobów wieszania zdjęć na ścianie jest niezliczona ilość. Ostatnio bardzo modne stały się listwy mocowane do ścian, na których stawia się zdjęcia i opiera o ścianę. W internecie można znaleźć mnóstwo ciekawych aranżacji. Natomiast, jeżeli chodzi o oprawę zdjęcia warto podpatrzeć u innych (i tutaj znowu odsyłam do sieci, w której jest mnóstwo świetnych rozwiązań) jak eksponowane są, np. plakaty, a jak zdjęcia wielkoformatowe. Inaczej powiesimy zdjęcia rodzinne czy zdjęcia przedstawiające modę lub portret.
źródło: terazdom.info
W związku z powyższym uważam, że fotografia nadaje się, jako dekoracja wnętrza. Temat fotografii we wnętrzu jest potężny. Dziś nie wspomniałam np. o fototapetach, które też ostatnio przeżywały renesans. Ominęłam tą kwestie celowo, gdyż nie do końca mi się to podoba.

Teraz przedstawię Wam kilka ciekawych rozwiązań, które będą przedstawiały zdjęcia o różnej tematyce oraz w różnych kombinacjach. 

źródło: widzialas.to, stylio.pl

źródło: sferawnetrz.pl, lovingit.pl

źródło: lovingit.pl, pinterest.com

źródło: zszywka.pl

źródło: zszywka.pl, pinterest.com

źródło: zszywka.pl, instagram24.pl

źródło: pinger.pl, zszywka.pl

źródło: zszywka.pl

Zapraszam do komentowania:)

You Might Also Like

Czytałeś już?