pokój dla chłopca,

Dodatki, dekoracje i bibeloty, które pobudzają kreatywność

17:47 ILOBAHIE Comments

Dodatki, dekoracje i bibeloty, które pobudzają kreatywność

Czym jest myślenie, myślenie kreatywne? Otóż wg. internetowej encyklopedii myślenie kreatywne, to
myślenie prowadzące do uzyskania oryginalnych i stosownych rozwiązań.
Alternatywna, bardziej codzienna definicja kreatywności mówi, że jest to po prostu zdolność tworzenia czegoś nowego. Definicja prosta, jednak w praktyce jest nieco ciężej. Nam dorosłym przychodzi to zdecydowanie trudniej niż dzieciom. Dlaczego? Dzieci spełniają każdy z poniższych punktów, a my…?


Co pobudza kreatywność?

1 codzienny ruch, dobre samopoczucie
2 rozmawiaj o swoich pomysłach, dziel się nimi z innymi
3 baw się, bądź spontaniczny i wyluzowany
4 myśl mniej więcej działaj
5 bądź wrażliwy
6 stwórz przestrzeń pełną pomysłów, miejsce kreatywne


W tym artykule dowiecie się, w jaki ciekawy sposób możecie rozwijać kreatywność u swoich pociech. Najważniejsze, aby pobudzać myślenie u swoich dzieci od samego początku, tj. od momentu narodzin. W poprzednim artykule opisałam jak urządzić pokój dla niemowlaka, a w zasadzie pokazałam na zdjęciach, które mówią same za siebie. 
Czym częściej dziecko będzie przebywało w miejscu, które będzie pobudzało jego kreatywność tym łatwiej będzie mu się odnaleźć w sytuacji, w której będzie musiał coś wymyślić, np. do szkoły.

Dzieci uwielbiają się bawić

Mamo, tato pobawimy się? Papierowe miasteczko, drewniane auta czy mięciutkie przyjaciółki?


Zabawki dla dzieci powinny być proste, wykonane z naturalnych materiałów i przede wszystkim praktyczne. Właśnie poprzez takie proste przedmioty dzieciaki rozwijają swoja wyobraźnię, kreatywność i zdolność do poszukiwania nowych rozwiązań. 
Według ogólnie panującego stwierdzenia - mniej znaczy więcej, które w zasadzie w każdej dziedzinie się sprawdza idealnie pasuje również tutaj. Prostota ma w sobie siłę, którą z pewnością doceni nie jeden maluch. Oryginalność i niepowtarzalność ręcznie robionych zabawek jest dla dzieciaków bardzo cenna w pobudzaniu kreatywności, a zabawa takimi przedmiotami to czysta przyjemność. Dlatego zobacz koniecznie zdjęcie, które przygotowałam i przekonaj się do siły kreatywnych zabawek.
Poczytaj mi bajkę…

Pamiętam jak byłam mała i mama czytała mi na dobranoc, zawsze wtedy usypiałam. Bajek było wiele, jednak mi zapadła w pamięci ta o Pietruszce, która znam na pamięć do dziś :) Ciekawe…


Moim zdaniem w każdym pokoiku dla chłopca i pokoju dla dziewczynki nie powinno zabraknąć półki z książkami. Każdy wie jak ważne w życiu dziecka jest czytanie książek. To właśnie one przede wszystkich przenoszą dzieci w świat baśni, czarów i niesamowitych historii. 
Pamiętaj koniecznie, że książeczki powinny być umieszczone w pokoju w takim miejscu, aby Twoje dziecko miało swobodny do nich dostęp.


Pobudź kreatywność u swojego malucha…

Dzieci najczęściej bawią się na podłodze, dlatego zadbaj o ciekawy dywan, który będzie spełniał kilka funkcji jak dekoracja, izolacja i rozrywka.


Ciekawe kształty na ścianie, jak serca, trójkąty, plamki czy wielka żyrafa, to tylko nieliczne przykłady, jakie oferują sklepy z tapetami do dziecinnych pokoi. Wzorów z pewnością jest za dużo, bo czasami nie wiadomo, na co patrzeć, jednak pamiętaj, aby wybierać tapetę świadomie. Myślę, że ważne abyście najpierw sami wybrali kilka wzorów, a następnie zapytali dziecko o zdanie, nigdy na odwrót. Dlaczego? Jeżeli zrobisz odwrotnie Twoja pociecha bez zastanowienie wymieni bohatera, który aktualnie jest modny i na czasie, a później bardzo trudno będzie Ci odwieść dziecko od tego nieprzemyślanego pomysłu. Przy zastosowaniu takiej dekoracji pamiętaj, że nie musisz od razu tapetować całego pokoju – wystarczy jedna ściana czy po prostu miejsce, które będzie wydzielało jakąś strefę.Kolejnym ciekawym elementem dekoracyjnym są ręcznie robione girlandy. Takie dekoracje to świetna możliwość na kreatywne spędzenie czasu z dzieckiem. Pompony, trójkąty, kubki to tylko nielicznie przykłady tych fantastycznych dekoracji, które nie wymagają dużego nakładu pieniężnego. Co innego, gdy chcemy połączyć girlandę z elementem świetlnym, wtedy kupujemy świecące kolorowe kule, które nadają ciekawy klimat.
Pamiętaj, że pościel, poduszki, to, w jaki sposób ułożysz pluszaki, wpłynie na odbiór wnętrza nie tylko przez Ciebie, ale przede wszystkim przez Twoje dziecko.
Dzieci zawsze mają wiele do zrobienia, nieustannie są zajęte i mają główki pełne pomysłów. Właśnie, dlatego pokoje dzieci powinny być pomysłowe i pięknie zaprojektowane. Odpowiednie przedmioty, które w nich umieścicie powinny pobudzać ich wyobraźnię i rozwijać pasję do odkrywania świata.

___________________________
źródło fotografii: media-work.pl, artviz.pl, kosilapci.com, fafarafa.pl, palapa.pl, miloandmitzy.blogspot.com, pinterest.com, czterykaty.pl, karo-dekor.blogspot.com, zyrafyzszafy.pl, sarfinger.pinger.pl, czterymojesciany.blogspot.com, blog.scandikids.pl, lovingit.pl, e-oprawa.pl, urzadzamy.pl, emem.pl, urbania.clasificados.pe, nietylkodzieciaki.pl, designdladzieci.blogspot.com, mieszkanioweinspiracje.pl, kalason.de, sov-gott.com, gepetto.pl, blog.scandikids.pl, cocokureczka.blogspot.com, ekodzieci.blogspot.com, ohdeer.pl, roomor.blogspot.com, my-loftstory.blogspot.com, fermliving.com, houzz.com, cacaovo.blogspot.com, designersko.pl, blog.malabelle.pl, 9design.pl, ikea.com, stylowi.pl, akicsihaz.hu, 44kids.blogspot.com, homediypeople.com, misspuppet.pl, blog.scandikids.pl, ladnebebe.pl, dizajnsfera.wordpress.com, etnomania.blog.onet.pl, ladnebebe.pl, czasnawnetrze.pl, fabrykawafelkow.pl, toys4kids.com.pl, ringoringo.pl, kobieteriazzabawkami.blogspot.com, zaradna-mama.pl, .lovekids.pl, bebeblog.it, mamamartas.pl, dillydallas.blogspot.com, zuzutoys.pl, figeneration.pl, art-madam.pl.

You Might Also Like

Czytałeś już?